hol

Zajmują miejsca parkingowe, szpecą otoczenie, stanowią pokusę dla złodziei oraz wandali. Przy tym stanowią zagrożenie przeciwpożarowe, a także dla środowiska – ewentualne wycieki płynów eksploatacyjnych i paliwa.

W roku 2019 otrzymaliśmy od Państwa 276 zgłoszeń, które dotyczyły tzw. wraków. W 91 przypadkach udało się nam dotrzeć do właścicieli pozostawionych pojazdów, którzy zajęli się swoimi „skarbami”, a 16 samochodów usunęliśmy zgodnie z art. 50 a Prawo o ruchu drogowym, który mówi w jakich okolicznościach pojazdy mogą zostać usunięte - ma on zastosowanie jedynie w obszarach, na których obowiązują przepisy ww. ustawy, czyli na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu. Ponadto do usunięcia kwalifikuje się pojazd, który pozostawiony jest bez tablic rejestracyjnych, bądź którego stan wskazuje na to, że nie jest używany. W 7 przypadkach prowadzimy dalej czynności zmierzające do usunięcia tych samochodów.

Niestety 162 zgłoszenia dotyczą pojazdów, których nie możemy usunąć, gdyż zostały pozostawione na terenach prywatnych.

Zapomniane auta pozostawiane były w najróżniejszych miejscach – począwszy od miejsc parkingowych, a na zieleńcach kończąc.

Oznakuj swój rower

Mistrzowie parkowania

Akcja zima

Nie pal liści!

Psia akcja

Śmieci

Strefa wolna od dymu

Gorąca pułapka

Straż Miejska w Gliwicach
ul. Bolesława Śmiałego 2A
44-121 Gliwice
Telefon: (32) 231-69-55, Fax: (32) 338-19-80
NIP: 631-22-56-965 REGON: 276706186
 

Wykorzystywanie plików COOKIE - więcej informacji...