rowerzysta

Jesień to specyficzna pora roku, czas kiedy uczestnicy ruchu drogowego znowu zmuszeni są do przyzwyczajenia się do trudniejszych warunków na drodze. Częste opady deszczu, liści z drzew, szybko zapadający zmrok nie ułatwiają uczestnikom poruszania się po jezdni czy też po chodniku.

Niestety w ostatni weekend pewien rowerzysta nie zważając na trudne warunki na drodze i na to, że było już dawno po zmroku, poruszał się po jezdni bez świateł. Kierujący rowerem nie posiadał nawet żadnego odblasku, nie wspominając już o kamizelce odblaskowej. Patrol straży miejskiej widząc taki stan rzeczy, zatrzymał mężczyznę do kontroli drogowej, w wyniku której za brak wymaganego oświetlenia otrzymał mandat.

Przypominamy, iż  zgodnie z art. 88 kw. Kto na drodze publicznej lub w strefie zamieszkania prowadzi pojazd bez wymaganych przepisami świateł lub pozostawia pojazd bez wymaganego przepisami oświetlenia, podlega karze grzywny.

Pamiętajmy, że światła to nie tylko wymogi prawne, ale także ważne kwestie związane z naszym bezpieczeństwem a nawet naszym życiem.

 
Formularz kontaktowy
 

Joomla Forms makes it right. Balbooa.com

Oznakuj swój rower

Mistrzowie parkowania

Akcja zima

Nie pal liści!

Psia akcja

Śmieci

Strefa wolna od dymu

Gorąca pułapka

Straż Miejska w Gliwicach
ul. Bolesława Śmiałego 2A
44-121 Gliwice
Telefon: (32) 231-69-55, Fax: (32) 338-19-80
NIP: 631-22-56-965 REGON: 276706186
 

Wykorzystywanie plików COOKIE - więcej informacji...