Siemiskiego

Bezwzględne pierwszeństwo pieszych przysługuje wszystkim, poruszającym się pieszo po ulicy Siemińskiego, gdzie wprowadzona została strefa zamieszkania.

„Strefa zamieszkania”, to obszar specjalny nie tylko ze względu na obowiązujące normy prawne, ale także dlatego, że ma on służyć przede wszystkim osobom tam zamieszkującym, wypoczywającym, robiącym zakupy w sklepach, itp. Ma również spowodować, aby bawiącym się na tym obszarze dzieciom zapewnić maksimum bezpieczeństwa.
W „strefie zamieszkania” obowiązującej na ulicy Siemińskiego pieszy może korzystać z całej szerokości drogi i ma pierwszeństwo przed pojazdami, ale warto wspomnieć o zdrowym rozsądku, gdyż nasze bezpieczeństwo jest najważniejsze.
Kierowcę w „strefie zamieszkania” obowiązuje prędkość do 20 km/h.
Podporządkowanie ruchu pieszym w strefie zamieszkania znosi obowiązek zapewnienia opieki pieszym do lat 7, co daje możliwość przebywania na drodze dziecka, nie do końca umiejącego rozpoznać zagrożenia, które mogą spotkać go na drodze.       
Pamiętajmy także, że w „strefie zamieszkania” obowiązują specjalne przepisy dotyczące parkowania pojazdów. Pozostawienie pojazdu na postoju jest możliwe tylko w wyznaczonych miejscach, czyli miejscach oznaczonych znakiem drogowym D-18 (parking) z jednoczesnym wyznaczeniem sposobu ustawienia pojazdu względem krawędzi drogi lub zatoki postojowej, wyrażonych tabliczką T-30.

Oznakuj swój rower

Mistrzowie parkowania

Akcja zima

Nie pal liści!

Psia akcja

Śmieci

Strefa wolna od dymu

Gorąca pułapka

Straż Miejska w Gliwicach
ul. Bolesława Śmiałego 2A
44-121 Gliwice
Telefon: (32) 231-69-55, Fax: (32) 338-19-80
NIP: 631-22-56-965 REGON: 276706186
 

Wykorzystywanie plików COOKIE - więcej informacji...