wypppal.jpg

Pomimo apelu i działań profilaktycznych prowadzonych od wielu lat przez funkcjonariuszy naszej jednostki problem jesiennego wypalania nadal jest zauważalny i uciążliwy dla mieszkańców naszego miasta. Jak informowaliśmy w artykule z dnia 8.10.2018 r. „Jesienne porządki” funkcjonariusze naszej jednostki prowadzą wzmożone kontrole. W statystykach wygląda to zatrważająco: od początku października strażnicy ujawnili 68 wykroczeń dotyczących termicznego przekształcania odpadów i pomimo nałożonych 39 mandatów nadal stwierdzamy lekceważenie tego zakazu. Najbardziej niezdyscyplinowani okazali być się działkowcy, wobec których interweniowaliśmy aż 45 razy. Problemu nie bagatelizujemy i będziemy starali się go skutecznie minimalizować.

Dlatego ponownie apelujemy, że palenie roślin, gałęzi, a także śmieci na terenie ROD jest całkowicie zabronione. Najprostszym sposobem pozbycia się resztek roślinnych jest więc założenie kompostownika, który można później ponownie wykorzystać do nawożenia roślin. Pozostałe śmieci należy natomiast wyrzucić do odpowiednich pojemników na odpady.

W związku z powyższym przypominamy, że zgodnie z art. 191. Ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach: „Kto, wbrew przepisowi art. 155, termicznie przekształca odpady poza spalarnią odpadów lub współspalarnią odpadów podlega karze aresztu albo grzywny”.

Oznakuj swój rower

Mistrzowie parkowania

Akcja zima

Nie pal liści!

Psia akcja

Śmieci

Strefa wolna od dymu

Gorąca pułapka

Straż Miejska w Gliwicach
ul. Bolesława Śmiałego 2A
44-121 Gliwice
Telefon: (32) 231-69-55, Fax: (32) 338-19-80
NIP: 631-22-56-965 REGON: 276706186
 

Wykorzystywanie plików COOKIE - więcej informacji...