znicz

Od 31.10.2019 r. do 3.11.2019 r. rusza akcja „Znicz”. Nasi funkcjonariusze w związku ze zbliżającym się świętem Wszystkich Świętych, będą prowadzić kontrole gliwickich cmentarzy i terenów do nich przyległych. Celem działań jest przede wszystkim zagwarantowanie poczucia bezpieczeństwa osobom odwiedzającym groby bliskich, a także zapobieganie kradzieżom i dewastacjom nagrobków.

Będziemy prowadzić również działania prewencyjno - kontrolne w zakresie niedopuszczenia do zakłócenia ładu i porządku publicznego, prawidłowego parkowania pojazdów oraz  przestrzegania przepisów dotyczących handlu w rejonie cmentarzy.

Jednocześnie informujemy, że jak co roku zmieniona zostanie organizacja ruchu w okolicach cmentarzy, szczegóły można znaleźć na stronie internetowej ZDM - http://www.zdm.gliwice.pl/. Dlatego apelujemy do kierowców o zwracanie szczególnej uwagi na oznakowanie w tych miejscach!

W terminie od 31 października do 2 listopada zaplanowano także wiele zmian w komunikacji miejskiej. Najważniejszą jest wprowadzenie bezpłatnych przejazdów oraz uruchomienie specjalnych połączeń autobusowych, które dowiozą nas na wybrane nekropolie. Więcej informacji na ten temat na stronie internetowej ZTM - https://www.metropoliaztm.pl/pl/

Jesienna pogoda wpływa niekorzystnie na warunki panujące na drogach oraz widoczność i bezpieczeństwo pieszych, w związku z tym zachęcamy do noszenia elementów odblaskowych!

W przypadku zauważenia nieprawidłowości prosimy o zgłaszanie interwencji telefonicznie pod numerem 986 lub bezpośrednio strażnikom miejskim, którzy jak co roku będą patrolować otoczenie cmentarzy.

Oznakuj swój rower

Mistrzowie parkowania

Akcja zima

Nie pal liści!

Psia akcja

Śmieci

Strefa wolna od dymu

Gorąca pułapka

Straż Miejska w Gliwicach
ul. Bolesława Śmiałego 2A
44-121 Gliwice
Telefon: (32) 231-69-55, Fax: (32) 338-19-80
NIP: 631-22-56-965 REGON: 276706186
 

Wykorzystywanie plików COOKIE - więcej informacji...