dymzkomina Wydział Dzielnicowych prowadzi akcję "Gliwice chcą oddychać" związane z uświadamianiem mieszkańców o  szkodliwości palenia odpadów w piecach i kotłowniach przydomowych. Działania polegają na informowaniu społeczeństwa o szkodliwym działaniu substancji, które wydzielają się podczas spalania śmieci z gospodarstw  domowych i dostają się do atmosfery.
 
Strażnicy przeprowadzają rozmowy z mieszkańcami posesji prywatnych na ten temat oraz rozdają ulotki.

Pamiętajmy, że podczas spalania śmieci do atmosfery wydostają się trujące substancje chemiczne,   zanieczyszczenia w powietrzu wpływają na nasz cały organizm i chociaż skutki ich oddziaływania nie są  widoczne natychmiast, to gromadzące się toksyny mają znaczący wpływ na nasze zdrowie. Często  dolegliwości zaczynają się od kaszlu i uczucia duszności. Szczególnie dzieci są narażone na choroby  związane z układem oddechowym i obniżoną odpornością, która objawia się w formie alergii.

Za palenie śmieci funkcjonariusz Straży Miejskiej może nałożyć mandat karny w kwocie do 500 złotych w przypadku skierowanie sprawy do Sądu grzywna może wynieść 5 tysięcy złotych.
 
Często w okresie jesienno-zimowym wiele osób ulega pokusie pozbycia się śmieci paląc je w piecach domowych. Metoda ta nie pomaga zaoszczędzić na kosztach węgla, wydajność energetyczna nieposegregowanych śmieci nie jest tak wielka, a może stać się przyczyną bardzo poważnych i „kosztownych" kłopotów.
Fakt takiego działania przede wszystkim wynika z braku wiedzy społeczeństwa na temat konsekwencji, jakie wynikają z takiego postępowania.
 
 
gliwice chca oddychacgliwice chca oddychac1
Straż Miejska w Gliwicach
ul. Bolesława Śmiałego 2A
44-121 Gliwice
Telefon: (32) 231-69-55, Fax: (32) 338-19-80
NIP: 631-22-56-965 REGON: 276706186
 

Wykorzystywanie plików COOKIE - więcej informacji...