Szybka reakcja ratuje zdrowie – nie bądź obojętny!
Podczas patrolu na ulicy Dworcowej, w rejonie przystanku PKM, zauważyliśmy młodą kobietę leżącą na ziemi. Obok niej znajdowali się świadkowie zdarzenia, od których dowiedzieliśmy się, że kobieta doznała ataku padaczki.
Do czasu przyjazdu Zespołu Ratownictwa Medycznego wspieraliśmy działania pomocowe prowadzone na miejscu. Dbaliśmy o bezpieczeństwo kobiety, monitorowaliśmy jej stan i pozostaliśmy przy niej aż do momentu przekazania jej pod opiekę ratowników medycznych, który przejęli dalsze czynności.
Ta sytuacja przypomina, że nagłe zdarzenia zdrowotne mogą wydarzyć się wszędzie i dotknąć każdego. Czasem najważniejsze nie jest to, by wiedzieć wszystko, ale by nie przejść obojętnie obok osoby potrzebującej pomocy, bo troska o drugiego człowieka zaczyna się od prostego gestu.
W nawiązaniu do wpisu opublikowanego na Facebooku w dniu 18.06.2026 r.