fbpx

Bannery, plakaty, ogłoszenia.

Informują i reklamują, często odpychają swą formą albo zaniedbaniem.
image_pdfimage_print

Każdy z nas mija je codziennie, na ścianach, na płotach, na specjalnych rusztowaniach, czasem nad drogą.
Informują i reklamują, bywa, że odpychają swą formą albo zaniedbaniem. Irytują zbyt agresywnie przedstawioną treścią, nierzadko miejscem, w którym się znajdują.

Bannery, plakaty, ogłoszenia.

Przypominamy.
Nie wolno wywieszać bannerów, a także “plakatów, afiszy, apeli, ulotek, napisów lub rysunków” oraz podobnych materiałów w dowolnym miejscu. Zgodnie z obowiązującym prawem, musi to być miejsce przeznaczone do takiej działalności.

Każdy zainteresowany znajdzie je bez trudności. Na terenie Gliwic jest m.in. 57 słupów ogłoszeniowych i wiele tablic ogłoszeniowych. Przed skorzystaniem z nich, warto zwrócić uwagę czy nie ma na nich informacji o warunkach korzystania z miejsc do wywieszania ogłoszeń.

Na wszelki wypadek przypominamy, drzewa to nie słupy ogłoszeniowe. Nie wolno ich wykorzystywać w taki sposób.

Jeżeli uzyskacie zgodę właściciela miejsca, np. ogrodzenia posesji, elewacji, słupów oświetlenia ulicznego, to możecie je wykorzystywać jak miejsce wywieszania „materiałów informacyjnych”. Istotne jednak jest uzyskanie zgody „zarządzającego miejscem”. Przy czym istotne jest, by nie była to, zgoda dorozumiana, w rodzaju „bo powiedział mi, że nie ma nic przeciwko temu”. Najlepiej by miała charakter pisemny.

Wywieszanie wspomnianych materiałów, w miejscu niedozwolonym lub w innym bez zgody zarządzającego tym miejscem, stanowi wykroczenie i podlega karze.
 

Art.63a Kodeksu Wykroczeń
Kto umieszcza w miejscu publicznym do tego nieprzeznaczonym ogłoszenie, plakat, afisz, apel, ulotkę, napis lub rysunek albo wystawia je na widok publiczny w innym miejscu bez zgody zarządzającego tym miejscem, podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny.

zdjęcie: internet

Udostępnij:
Open chat
Potrzebujesz pomocy?
Jak możemy Ci pomóc?
Skip to content