fbpx

Bezpieczeństwo na drodze, czy to na pewno tylko sprawa pieszych, część 2

image_pdfimage_print

Tydzień temu w naszym cyklu „Bezpieczeństwo dla każdego”  przypomnieliśmy o zasadach obowiązujących pieszych na drodze. Dziś pora na przypomnienie o zasadach obowiązujących kierujących.
Wcześnie zapadający zmrok powinien wymuszać zwiększenie uwagi podczas prowadzenia pojazdu.Zasady powodują, że możemy czuć się bezpiecznie.

Przypominamy o zasadach obowiązujących kierujących:Art.  16.  [Obowiązki kierującego pojazdem] Ustawy prawo o ruchu drogowym:
1.  Kierującego pojazdem obowiązuje ruch prawostronny.
2.  Kierujący pojazdem, korzystając z drogi dwujezdniowej, jest obowiązany jechać po prawej jezdni; do jezdni tych nie wlicza się jezdni przeznaczonej do dojazdu do nieruchomości położonej przy drodze.
3.  Kierujący pojazdem, korzystając z jezdni dwukierunkowej co najmniej o czterech pasach ruchu, jest obowiązany zajmować pas ruchu znajdujący się na prawej połowie jezdni.
4.  Kierujący pojazdem jest obowiązany jechać możliwie blisko prawej krawędzi jezdni. Jeżeli pasy ruchu na jezdni są wyznaczone, nie może zajmować więcej niż jednego pasa.

Oczywiście to podstawy, ale zawsze warto je przypominać. Prosimy, pamiętajcie, że piesi są wśród uczestników ruchu drogowego. Często zabiegani, śpieszący się gdzieś.
Rozsądny kierujący, będzie starał się dbać o bezpieczeństwo swoje i wszystkich innych, którzy razem z nim znajdują się na drodze.
O to Was prosimy, zwracajcie uwagę na swoje bezpieczeństwo i bezpieczeństwo innych.

Za tydzień przypomnimy o zasadach obowiązujących kierujących wobec pieszych.

Ustawa z dnia 20 czerwca 1997 r Prawo o ruchu drogowym – LINK.

Udostępnij:
Open chat
Potrzebujesz pomocy?
Jak możemy Ci pomóc?
Skip to content