fbpx

Bezpieczny senior – zimą

image_pdfimage_print

 

Jest już chłodno, od czasu do czasu sypnie śniegiem, zbliża się kalendarzowa zima, a ponieważ dwa ostatnie wtorki poświęciliśmy bezpieczeństwu seniorów, pora na trzeci – o bezpieczeństwie seniorów w zimie.

Senior, jak każdy z nas, musi czasem wyjść z mieszkania. Zachęcamy do aktywności w tym zakresie. Trzeba przecież robić zakupy, odwiedzić znajomych, czy po prostu wyjść na spacer.
Zachęcamy, by przed wyjściem z domu wypić coś rozgrzewającego, np. herbatę z cytryną czy z dodatkiem pigwy. Jeżeli wyjście ma być dłuższe, warto rozważyć zabranie ze sobą termosu z gorąca herbatą.

Trzeba też pamiętać o właściwym, stosownym do pogody ubraniu, ciepłym, a jednocześnie oddychającym. Należy zwrócić uwagę na buty, przemoczone, mogą doprowadzić do przeziębienia.
Ważne, jeżeli to możliwe, by zabierać ze sobą telefon, nigdy nie wiadomo co może się wydarzyć i czy nie będziemy potrzebować pomocy.

 

Na koniec apel do wszystkich

Zwracajmy uwagę na to, co dzieje się wokół nas. Spada temperatura powietrza, szybko zapada zmrok. Seniorzy nie zawsze są osobami sprawnymi, czasem chcą odetchnąć chwilę na przystanku, na ławce. Brak spostrzegawczości innych, zmiana temperatury połączona ze zmęczeniem mogą dawać bardzo złe skutki. Dlatego patrzmy i reagujmy.

 

 

foto:pixabay.com

Udostępnij:
Open chat
Potrzebujesz pomocy?
Jak możemy Ci pomóc?
Skip to content