fbpx

„Big bag” to nie jest dodatkowy pojemnik na śmieci część 1

Kontenery na gruz i inne poremontowe odpady, to nie pojemniki na odpady komunalne i nie należy wrzucać do nich choćby puszek po napojach, opakowań po żywności itp.
image_pdfimage_print

„Big bagi” wpisują się w krajobraz naszego miasta, bo przecież niemal każdy z nas musi coś zrobić np. z odpadami poremontowymi. Wszyscy wiedzą, że takich odpadów nie można wrzucać do zwykłych pojemników na odpady.
Czym jest „Big Bag”? To rodzaj elastycznego kontenera przeznaczonego do przechowywania i transportowania materiałów sypkich, pylących się i granulowanych, takich właśnie jak gruz, piasek i inne poremontowe śmieci.
Taki kontener ustawiany jest w bezpośrednim sąsiedztwie miejsca, gdzie wykonywany jest remont i po zgłoszeniu usuwany przez firmę, która go dostarczyła.
 

Tu zaczynają się problemy.

Po pierwsze.

Kiedy „Big Bag” czeka na zabranie, często staje się jakby dodatkowym pojemnikiem na zupełnie inne odpady niż te, na które jest przeznaczony.
To zła praktyka, która w skrajnych przypadkach (gdy ktoś wyrzuci śmieci obok kontenera), może zakończyć się naszą interwencją, w związku z zaśmiecaniem miejsca publicznego.
Dlatego raz jeszcze przypominamy.
Kontenery na gruz i inne poremontowe odpady, to nie pojemniki na odpady komunalne i nie należy wrzucać do nich choćby puszek po napojach, opakowań po żywności itp.

Po drugie.

Nie wszystkie firmy oferujące kontenery na poremontowe odpady wywożą je szybko i sprawnie. Czasem bywa potrzebna nasza interwencja.
Pod tekstem znajdziecie zdjęcia dokumentujące takie sytuacje.

Art.  145.  Kodeksu Wykroczeń

§  1. Kto zanieczyszcza lub zaśmieca obszar kolejowy lub miejsca dostępne dla publiczności, a w szczególności drogę, ulicę, plac, ogród, trawnik lub zieleniec,
podlega karze grzywny nie niższej niż 500 złotych.
§  2. Usiłowanie wykroczenia określonego w § 1 oraz podżeganie do niego i pomocnictwo są karalne.
§  3. W razie popełnienia wykroczenia określonego w § 1 można orzec obowiązek przywrócenia do stanu poprzedniego.

O tym dlaczego nie wolno wyrzucać odpadów komunalnych do „BigBagów” opowiemy w kolejnym tekście.

PRZED

PO

Udostępnij:
Open chat
Potrzebujesz pomocy?
Jak możemy Ci pomóc?
Skip to content