fbpx
12 lipca 2021

Czym jest zrównoważona mobilność?

We wrześniu czeka nas Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu (16-22 września 2021r.). Zakończy go Dzień bez Samochodu. Kampania Bezpiecznie i Zdrowo dzięki zrównoważonej mobilności będzie odbywać się pod hasłem „Korzystaj ze zrównoważonej mobilności. Dbaj o zdrowie.”
image_pdfimage_print

Zrównoważona mobilność występuje wtedy, gdy codzienne decyzje o wyborze środka transportu sprzyjają dobrej jakości życia w naszym otoczeniu. Dobre decyzje, to te kiedy każdy z nas może w dogodny sposób poruszać się po mieście.

Skutki decyzji mogą być w swej istocie zaskakujące. Jeżeli uznamy, że konieczny jest wybór samochodu ważne, by pamiętać nie tylko o wygodzie jazdy, ale też o korkach i problemach z parkowaniem.
Jeżeli zdecydujemy się na autobus, to pozostanie problem korków, a dojdzie problem z tłokiem, odpadnie za to kwestia parkowania.

Rower? To może być doskonałe rozwiązanie na krótkich dystansach w mieście, szczególnie tam, gdzie jest dużo zieleni, ale już sytuacja, w której musimy przejechać na rowerze kilkanaście lub więcej kilometrów dziennie, każe się poważnie zastawić przed podjęciem decyzji.

Czy myślicie, że chcemy was przekonać do wyboru roweru? Nic podobnego. Chcemy was przekonać do podejmowania racjonalnych decyzji i do tego będziemy was namawiać w kolejnych tekstach na temat zrównoważonej mobilności. Opowiemy też o zrównoważonej mobilności w przypadku działań podejmowanych przez nas, strażników miejskich.

 

foto: https://metropoliagzm.pl

Udostępnij:
Open chat
Potrzebujesz pomocy?
Jak możemy Ci pomóc?
Skip to content