fbpx

Każdy ma prawo - część 5

image_pdfimage_print

Każdy ma prawo,  na przykład, do odmowy wykonania polecenia uprawnionego organu. Każdy może uznać, że nikt nie będzie mu dyktował, co może robić. To prawda, ale należy pamiętać, że to prawda nosząca za sobą konsekwencje.

Dziś kolejna historia, o kolejnej poczwórnej kumulacji.

4 lutego 2021 roku, na Placu Piastów w Gliwicach, pewien mężczyzna pił alkohol, co stanowi czyn zabroniony. Zapalił też papierosa, co również, szczególnie na przystanku komunikacji miejskiej jest zabronione. To jednak nie wszystko, ponieważ nie zastosował się do obowiązującego wtedy nakazu zakrywania nosa i ust. Jakby tego wszystkiego było mało. W tym samym miejscu i czasie używał słów powszechnie uznawanych za nieprzyzwoite.

Podsumowując – naruszył przepisy – art. 431 ust.1 ustawy z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, art.13 ust.2 ust. 2 ustawy o ochronie zdrowia przed skutkami używania tytoniu   i wyrobów tytoniowych, art. 16 paragraf 1 a kodeksu wykroczeń oraz art.141 kodeksu wykroczeń.

Zdaniem Sądu dowody przedstawione w sprawie przez oskarżyciela publicznego nie budziły wątpliwości co do winy sprawcy.

Sąd uznał, w trybie nakazowym, mężczyznę  za winnego i wymierzył mu karę jednego miesiąca ograniczenia wolności polegającej na obowiązku wykonywania nieodpłatnej, kontrolowanej pracy  społecznej w wymiarze 40 godzin.

Zdjęcia przedstawiają skan wyroku Sądu RP w przedmiotowej sprawie.

Udostępnij:
Open chat
Potrzebujesz pomocy?
Jak możemy Ci pomóc?
Skip to content