fbpx

Każdy ma prawo - część 6

image_pdfimage_print

Każdy ma prawo, na przykład, do odmowy wykonania polecenia uprawnionego organu. Każdy może uznać, że nikt nie będzie mu dyktował, co może robić. To prawda, ale należy pamiętać, że to prawda niosąca za sobą konsekwencje.

Dziś, po raz kolejny „poczwórna kumulacja”.
W tym roku wiosna sprzyjała pewnemu rozluźnieniu. Było ciepło, gdzieś tam na horyzoncie zapowiedź odwrotu pandemii. Niestety nie wszyscy podeszli do tego równie spokojnie. Pewien mężczyzna postanowił zaczerpnąć świeżego powietrza i choć wtedy wciąż obowiązywał nakaz zasłaniania ust i nosa w miejscu publicznym, zdjął maseczkę, a potem napić się alkoholu z zapalić papierosa.

Kiedy przyjechaliśmy na miejsce, wspomniany mężczyzna używał słów powszechnie uznawanych za obraźliwe, oraz zaśmiecił miejsce publiczne, wyrzucając niedopałek, zużytą maseczkę i opakowania po alkoholu.

Nie wykazaliśmy zrozumienia dla takiego zachowania. Stosowny wniosek o ukaranie trafił do Sądu, który, w postępowaniu nakazowym uznał, że wina sprawcy nie budzi wątpliwości i ukarał go karą grzywny w wysokości 600 zł oraz kosztami dodatkowymi w kwocie (łącznie) 130 zł.

Tyle wyroki Sądu. Nie warto ich lekceważyć, bo konsekwencje naprawdę są bardzo poważne.
Zdjęcia przedstawiają skany wyroku Sądu RP w przedmiotowej sprawie.

 

Udostępnij:
Open chat
Potrzebujesz pomocy?
Jak możemy Ci pomóc?
Skip to content