fbpx

Kontenery i torby typu big-bag

Remont wiąże się zazwyczaj z odpadami poremontowymi, których się trzeba pozbyć.
image_pdfimage_print
kontener z odpadami poremontowymi, torba typu big-bag, kamienica, rowery

Remont wiąże się zazwyczaj z odpadami poremontowymi, których się trzeba pozbyć. Najłatwiej to zrobić zamawiając kontener lub torby typu big bag. Powstaje pytanie: gdzie je umieścić?

Najprościej będą miały osoby, które remontują dom i mają miejsce na swojej posesji. Wtedy nie dotyczą was żadne ograniczenia.

Kiedy mieszkamy w budynku wielorodzinnym sprawa wygląda inaczej. Jeżeli worek lub kontener ma stanąć na części wspólnej, potrzebujecie skontaktować się z zarządcą nieruchomości.

Kiedy nie ma możliwości ustawienia pojemników na posesji i planujemy je umieścić na chodniku lub miejscu parkingowym, niezbędne jest złożenie odpowiednich dokumentów do Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach. Oprócz uzyskania zgody na zajęcie pasa drogowego należy też uiścić opłatę za zajmowanie wspólnej przestrzeni publicznej. Wszelkie potrzebne informacje znajdziecie na stronie Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach.

Na koniec upewnijcie się, że pojemniki nie zastawiają wejścia do budynku, bramy wjazdowej i wyjazdowej, nie stoją na drodze pożarowej czy w miejscu przejazdu innych pojazdów uprzywilejowanych.

Udostępnij:
Open chat
Potrzebujesz pomocy?
Jak możemy Ci pomóc?
Skip to content