fbpx

Nazywam się EKO. EKO PATROL

Priorytetowym zadaniem zespołu „EKO” jest kontrola gospodarstw wyposażonych w kotły, kominki i piece.
image_pdfimage_print

Eko patrol to III zespół w Wydziale Dzielnicowych Straży Miejskiej w Gliwicach

Priorytetowym zadaniem zespołu „EKO” jest kontrola gospodarstw wyposażonych w kotły, kominki i piece. Podstawą do ich działania jest Uchwała Nr V/36/1/2017 Sejmiku Województwa Śląskiego z dnia

07.04.2017 r. w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa śląskiego ograniczeń w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw.

Zajmują się także kontrolą przedsiębiorców i posesji oraz ogrodów działkowych, w zakresie przestrzegania obowiązków dotyczących utrzymania porządku i czystości na terenie nieruchomości. 
Zadaniem „eko patrolu” jest także wykrywanie spalania odpadów na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych.  

„Dzikie wysypiska” to następny problem, którym się zajmują. Kładziemy mocny nacisk na ochronę środowiska i piętnowanie działań, które  je zanieczyszczają. Znamy skalę zjawiska, podejmujemy działania żeby je ograniczyć.


I jedno z najnowszych działań, związanych z akcją  „czyste powietrze” to  kontrole u mieszkańców, u których stwierdziliśmy  kotły c.o. podlegające wymianie.
Eko patrol dysponuje mobilnym laboratorium do pomiaru czystości powietrza, oraz samochodem elektrycznym do przemieszczania się podczas czynności kontrolnych.

Udostępnij:
Open chat
Potrzebujesz pomocy?
Jak możemy Ci pomóc?
Skip to content