fbpx

O parkowaniu dla „odważnych”, dwie historie z życia wzięte 

Dwie historie, dwóch kierujących i wyroki Sądu oceniające ich zachowanie.
image_pdfimage_print

Obydwie dotyczą zachowania się na tym samym obszarze – w Strefie Ograniczonego Dostępu.
Historia pierwsza.
Na  jej początku był brak uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych.
28 czerwca 2022 r. kierujący pojazdem marki Mercedes:
1. nie zastosował się na ulicy Zwycięstwa w Gliwicach do znaku B-1 z tabliczkami T-22 „tabliczka wskazująca, ze znak nie dotyczy rowerów jednośladowych” oraz tabliczką „Nie dotyczy pojazdów oznakowanych identyfikatorem R, urządzeń transportu osobistego, hulajnóg elektrycznych, TAXI, motorowerów elektrycznych, służb miejskich, firm ochroniarskich w czasie pełnienia obowiązków, dostaw w godzinach 7:00 – 10:00 do 15 minut”.

2. dokonał postoju w strefie zamieszkania  w miejscu innym niż wyznaczone w tym celu,
3. w tym samym miejscu i czasie prowadził w strefie zamieszkania pojazd bez wymaganych do tego uprawnień,
4. w tym samym miejscu i czasie wprowadził w błąd co do swojej tożsamości umundurowanego strażnika miejskiego upoważnionego na mocy ustawy do legitymowania oraz nie udzielił informacji co do posiadanego przy sobie dokumentu w postaci dowodu osobistego.
Zarzuty objęły wykroczenia z czterech artykułów kodeksu wykroczeń, odpowiednio – art. 92 KW, art. 97 KW w związku z art. 49 ust.2 pkt 4 ustawy prawo o ruchu drogowym, art. 94 par. 1 KW oraz art. 65 § 1 i par. 2 KW

Kierujący Mercedesem został ukarany karą grzywny w wysokości 2500 zł, zakazem prowadzenia  pojazdów mechanicznych wszelkiego rodzaju na okres 6 miesięcy. Został też zobowiązany do pokrycia kosztów w wysokości łącznie 320 zł.
Historia druga, równie pouczająca.
Nieco wcześniej, bo 17 czerwca 2022 r. kierująca pojazdem marki ALFA ROMEO:
1. nie zastosowała się na ulicy Zwycięstwa w Gliwicach do znaku B-1 z tabliczkami T-22 „tabliczka wskazująca, ze znak nie dotyczy rowerów jednośladowych” oraz tabliczką „Nie dotyczy pojazdów oznakowanych identyfikatorem R, urządzeń transportu osobistego, hulajnóg elektrycznych, TAXI, motorowerów elektrycznych, służb miejskich, firm ochroniarskich w czasie pełnienia obowiązków, dostaw w godzinach 7:00 – 10:00 do 15 minut”,
2. w tym samym miejscu i czasie nie udzieliła umundurowanemu strażnikowi miejskiemu informacji co do miejsca zamieszkania,
3. w tym samym miejscu i czasie używała słów nieprzyzwoitych w miejscu publicznym,
4. w tym samym miejscu i czasie zaśmieciła miejsce publiczne poprzez wyrzucenie niedopałka papierosa.

Zarzuty objęły wykroczenia z czterech artykułów kodeksu wykroczeń, odpowiednio art. 92 par. 1 KW, art. 65 par. 2 KW, art. 141 KW i art. 145 KW.
Kierująca Alfa Romeo Mercedesem została ukarana karą grzywny w wysokości 2500 zł. Została też zobowiązana do pokrycia kosztów w wysokości łącznie 320 zł.

Obie sprawy łączy nie tylko wyrok Sądu, lecz także – niestosowanie się do obowiązującego oznakowania drogowego.

Nie bierzcie przykładu z historii opisanych wyżej.

Udostępnij:
Open chat
Potrzebujesz pomocy?
Jak możemy Ci pomóc?
Skip to content