fbpx

Odpady budowlane, jak się ich legalnie pozbyć. Część 1

Musimy przeprowadzić remont. Pojawiają się odpady, jak się ich pozbyć?
image_pdfimage_print

 

Każdy z nas czasem musi przeprowadzić mniejszy lub większy remont domu czy mieszkania. I zaczyna się problem, bo pojawiają się różnego rodzaju odpady, które w uproszczeniu nazwijmy – budowlanymi.
Musimy się ich pozbyć. Oczywiście, musimy zrobić to legalnie.Dziś o tym, jak pozbyć się takich odpadów, poprzez skorzystanie z usług Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK).

Gliwicki PSZOK znajduje się na ulicy Rybnickiej. Z lektury regulaminu działania, który możecie znaleźć TUTAJ, wynika, że przyjmowany jest zarówno gruz (czysty, betonowy, ceglany) jak i odpady z drobnych prac remontowych. Należy pamiętać, by odpady styropianu były zabezpieczone przed zanieczyszczeniem środowiska.

Odpady dostarczamy do PSZOK-u i postępujemy zgodnie z procedurą wynikającą z regulaminu. Czysto, szybko i bezpłatnie.

Dlaczego o tym przypominamy?

Ponieważ skorzystanie z usług PSZOK, jest legalnym sposobem pozbycia się odpadów budowlano-remontowych.
Przekonał się o tym pewien mężczyzna, który usiłował pozbyć się takich odpadów poprzez złożenie ich w miejscu gromadzenia odpadów komunalnych, w dodatku przywiózł je z innego miejsca. Bardzo szybko ustaliliśmy jego dane i wyciągnęliśmy konsekwencje przewidziane prawem.

Nie bądźcie jak ten mężczyzna, pozbywajcie się śmieci i odpadów w legalny sposób.

W kolejnych tekście na temat pozbywania się odpadów budowlanych przypomnimy również o odpowiedzialności prawnej za niezgodne z zasadami pozbywanie się ich.

 

zdjęcia: pixabay.com

Udostępnij:
Open chat
Potrzebujesz pomocy?
Jak możemy Ci pomóc?
Skip to content