fbpx

Odpady wielkogabarytowe - wskazówki

Nie zawsze pozostawione przy śmietnikach, bezużyteczne już przedmioty, zostawiane są tam w złej wierze.
image_pdfimage_print

Nie zawsze pozostawione przy śmietnikach, bezużyteczne już przedmioty, zostawiane są tam w złej wierze. Często lokatorzy nie mają świadomości, że łamią przepisy. Nie zwalnia to nikogo z odpowiedzialności za swoje czyny, jednak dzisiaj mamy dla was wskazówki, a nie „paragrafy”.
Dzisiaj o odpadach wielkogabarytowych. Jakie odpady zaliczają się do tej grupy i co możemy z nimi zrobić?
Najlepszym miejscem, aby rozwiać wszelkie wątpliwości jest strona segreguj.gliwice.eu. Znajdziecie tam harmonogram wywozu wszystkich rodzajów śmieci, nie tylko tych gabarytowych. Zamieszczony jest tam wykaz rzeczy, które zgodnie z przepisami możecie wystawić w miejscu zbiórki, a które należy samodzielnie przewieźć do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ulicy Rybnickiej 199B w Gliwicach. Jeśli nie ma w wykazie przedmiotu, który chcecie wyrzucić pomocną osobę udzielającą informacji znajdziecie pod numerem telefonu (032) 238 54 22.

WAŻNE jest jednak, by odpady wystawiane były nie wcześniej niż 24 godziny przed wyznaczonym terminem odbioru i nie później niż o godzinie 6:00 w dniu odbioru. Miejsce też nie może być przypadkowe – firmy świadczące usługi z zakresu odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych muszą mieć możliwość bezpośredniego dojazdu.

Pisaliśmy o podobnych sprawach:

Udostępnij:
Open chat
Potrzebujesz pomocy?
Jak możemy Ci pomóc?
Skip to content