fbpx

Przepis na środę – art. 92 § 1

Pamiętajmy, niestosowanie się do zasad, to nie tylko podstawa do otrzymania np. mandatu karnego, to również przejaw lekceważenia innych.
image_pdfimage_print

 

Niestosowanie się do znaku drogowego, ileż razy strażnicy słyszą, że nic innego nie potrafią, tylko wystawiać mandaty za „nielegalny” postój.

Tymczasem należy pamiętać, że za organizację ruchu (w tym ustawienie znaków drogowych) odpowiada zarządzający ruchem na poszczególnych drogach. Zatem każdy przysłowiowy „zakaz zatrzymywania” ma swoje uzasadnienie.
Często szukając miejsca postojowego w mieście, nie zwracamy uwagi na oznakowania, bo nam się śpieszy, bo jesteśmy spóźnieni, bo…
Znaki oznaczają zasady, do których musimy się stosować, by utrzymać porządek w ruchu drogowym, by, nie spowodować zagrożenia w tym ruchu, które może mieć daleko idące konsekwencje.
Czasem warto się zastanowić, czy przejechanie dodatkowym kilkuset metrów nie jest warte tego, że inny uczestnik ruchu drogowego nie ma np. zasłoniętego, bądź znacznie ograniczonego pola widzenia na skrzyżowaniu.
Pamiętajmy, niestosowanie się do zasad, to nie tylko podstawa do otrzymania np. mandatu karnego, to również przejaw lekceważenia innych.

 

Art. 92 [Niestosowanie się do znaku, sygnału lub polecenia w ruchu drogowym]
§  1. Kto nie stosuje się do znaku lub sygnału drogowego albo do sygnału lub polecenia osoby uprawnionej do kierowania ruchem lub do kontroli ruchu drogowego, podlega karze grzywny albo karze nagany.

zdjęcie:pixabay.com

 

Udostępnij:
Open chat
Potrzebujesz pomocy?
Jak możemy Ci pomóc?
Skip to content