fbpx
4 sierpnia 2021

Strefa Ograniczonej Dostępności – część 2

image_pdfimage_print

Wracamy do tematu Strefy Ograniczonej Dostępności.

Pisaliśmy o obszarze, na jakim działa Strefa Ograniczonej Dostępności w Gliwicach, dziś pora na przypomnienie informacji o oznakowaniu pojazdów wjeżdżających do Strefy i konsekwencjach niestosowania się do oznakowania drogowego Strefy.

Wszystkie pojazdy uprawnione do wjazdu do Strefy muszą być wyposażone w identyfikatory. Wprowadzono trzy rodzaje – A, B, R.  Zasady, tryb wydawania i użytkowania Identyfikatorów uprawniających do wjazdu do Strefy Ograniczonej Dostępności określa „Regulamin wydawania i użytkowania identyfikatorów uprawniających do wjazdu pojazdów do Strefy Ograniczonej Dostępności”, będący załącznikiem do Zarządzenia nr PM-4378-2021  Prezydenta Miasta Gliwice  z dnia 21 lipca 2021 roku  w sprawie wydawania i użytkowania Identyfikatorów uprawniających do wjazdu do strefy ograniczonej dostępności w Śródmieściu…

Warto zaznaczyć, że identyfikator nie jest uniwersalną przepustką pozwalającą na niestosowanie się do znaków B-1 (na wjazdach do Strefy), a jedynie pozwala na niestosowanie się do tego znaku w ściśle określonych godzinach, opisanych na samym identyfikatorze.

 

Przypominamy!
Niestosowanie się do znaku B-1 jest wykroczeniem z art. 92 § 1 Kodeksu Wykroczeń i podlega karze grzywny (do 500 zł) lub karze nagany.
Art.  92.  §  1.  Kto nie stosuje się do znaku lub sygnału drogowego albo do sygnału lub polecenia osoby uprawnionej do kierowania ruchem lub do kontroli ruchu drogowego, podlega karze grzywny albo karze nagany.

Funkcjonariusze Straży Miejskiej w Gliwicach będą stanowczo reagować na wszelkie przypadki naruszania zasad obowiązujących w strefie.

Udostępnij:
Open chat
Potrzebujesz pomocy?
Jak możemy Ci pomóc?
Skip to content