fbpx
10 maja 2022

Weekend 06 - 08 maja

Kolejny pracowity weekend za nami.
image_pdfimage_print

Przyjęliśmy aż 117 zgłoszeń, w tym 83 od Państwa – i to dzięki Waszemu zaangażowaniu m.in. odnaleźliśmy zaginioną osobę!
Z czym do nas najczęściej dzwoniliście? Zgłoszenia dotyczyły nieprawidłowego parkowania samochodów, zakłócania spokoju czy osób spożywających alkohol tam, gdzie nie wolno.To między innymi dzięki Waszym zgłoszeniom ujawniliśmy 144 wykroczenia drogowe, z czego 113 dotyczyło niezastosowania się do znaków drogowych czy 11 razy skrzyżowanie „zachęciło” zbyt mocno, aby przy nim się zatrzymać. W 7 przypadkach stanęliście zbyt blisko przejścia dla pieszych – chyba nie musimy przypominać, jak bardzo jest to niebezpieczne?

W naszym zestawieniu znalazło się również 78 ujawnionych wykroczeń porządkowych, z czego m.in. 48 z nich to spożywanie pod tzw. „chmurką” (wiemy, że jest coraz ładniej, ale wybierajcie miejsca do tego wyznaczone, abyśmy jak najrzadziej się spotykali).

Dzwonicie do nas, więc reagujemy – dlatego przeprowadziliśmy również 100 kontroli tylko w tych dniach w miejscach, które nam wskazaliście jako potencjalne zagrożenie dla Was. Gdzie można było zobaczyć nas najczęściej? Zdecydowanie na początku zestawienia są dzielnice: Śródmieście, następnie Politechnika i Ligota Zabrska.

Dziękujemy za każde zgłoszenie, dzięki Wam możemy częściej i skuteczniej reagować.

Udostępnij:
Open chat
Potrzebujesz pomocy?
Jak możemy Ci pomóc?
Skip to content