fbpx

Zrównoważona mobilność – część 2

image_pdfimage_print

Zgodnie z obietnicą wracamy do tematu zrównoważonej mobilności
Zrównoważona mobilność, występuje wtedy, gdy codzienne decyzje o wyborze środka transportu sprzyjają dobrej jakości życia w naszym otoczeniu. Dobre decyzje, to te, kiedy każdy z nas może w dogodny sposób poruszać się po mieście.

Decydujemy się na wybór samochodu. Podejmując taką decyzję, musimy pamiętać o wadach i zaletach takiego rozwiązania. Zaletą bez wątpienia jest wygoda jazdy, klimatyzacja (w upały to bardzo użyteczny wynalazek). Powinniśmy pamiętać o tym, co mamy załatwić w tym dniu, czy to dojazd do pracy i z pracy, czy może mamy jakieś ważne sprawy do załatwienia. Być może dobrym rozwiązaniem jest przygotowanie trasy przejazdu, by nie krążyć w koło i nie marnować czasu. Ważna jest sytuacja na drodze, korki to nie tylko strata czasu, to również obciążanie atmosfery, zwiększone spalania paliwa itp.

Wybór samochodu to nie tylko jazda nim, ale również pozostawienie go w odpowiednim, przeznaczonym do tego miejscu. Czasem w ferworze „ja tylko na chwilę” może się wiązać z otrzymaniem zawiadomienia za wycieraczką.
Każda decyzja może być racjonalna, jeżeli jest dobrze przygotowana. Pamiętajcie o wadach i zaletach wyboru środka transportu. Pamiętajcie o własnej wygodzie, ale i ekologii, bo otaczający nas świat jest również dla tych, którzy przyjdą po nas.

Udostępnij:
Open chat
Potrzebujesz pomocy?
Jak możemy Ci pomóc?
Skip to content