fbpx
29 sierpnia 2022

29 sierpnia 2022 r. – Dzień Straży Gminnej

Dziś w naszej jednostce miał miejsce uroczysty apel z okazji Dnia Straży Gminnej.
image_pdfimage_print

Święto obchodzone jest w rocznicę uchwalenia, w 1997 r. Ustawy o strażach gminnych.

Podczas uroczystości wręczone zostały odznaczenia państwowe za długoletnią służbę, oraz krzyże i medale za zasługi dla Straży Miejskich stowarzyszeń Polski Związek Straży Miejskich i Gminnych i Krajowa Rada Komendantów Straży Miejskich i Gminnych RP.

Pan Janusz Bismor komendant Straży Miejskiej w Gliwicach wręczył awanse na wyższe stanowiska służbowe oraz listy gratulacyjne za szczególne zasługi i długoletnią pracę. W swoim wystąpieniu powiedział między innymi o tym, co wydarzyło się w ciągu roku, jaki minął od ostatniej uroczystości z okazji Dnia Straży Miejskiej.  Podziękował za wysokie oceny naszej pracy. Wspomniał też o tym, jak ważna dla nas, jest realizacja naszego motto „jesteśmy, aby pomagać”.

Wiele ciepłych słów pod naszym adresem przekazali – Pani Ewa Weber, zastępca Prezydenta Miasta Gliwice, Pan Adam Michczyński – Przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa i Ochrony Środowiska – reprezentujący na apelu Pana Marka Pszonaka przewodniczącego Rady Miasta w Gliwicach, Pani Krystyna Sowa – Wiceprzewodnicząca Rady Miasta, oraz Pan inspektor Marek Nowakowski – Komendant Miejski Policji w Katowicach.

Jesteśmy tam, gdzie jest to konieczne, pomagamy wtedy, gdy to jest niezbędne.

Jesteśmy dla Was, dla miasta, szczególnie dziś, w dniu 29 sierpnia 2022 r., Dniu Straży Gminnej.  

Udostępnij:
Open chat
Potrzebujesz pomocy?
Jak możemy Ci pomóc?
Skip to content