fbpx
11 lipca 2023

Bezpieczne wakacje, ze Strażą Miejską w Gliwicach

Wakacje zaczęły się już jakiś czas temu, intensywnie pracujemy nad tym, by letni wypoczynek w naszym mieście był spokojny i bezpieczny.
image_pdfimage_print

Podejmujemy w tym zakresie działania samodzielne, ale też współpracujemy z Policją. Dlatego, w dniach 18 lipca, 4 sierpnia oraz 1 września 2023 roku będziemy wspólnie prowadzić działania doraźne „Bezpieczne Wakacje 2023 r.”

Celem naszych działań, podejmowanych wspólnie z gliwickimi policjantami będzie:

– niedopuszczenie do naruszeń prawa, zakłóceń ładu i porządku publicznego,

– dokonywanie kontroli miejsc parkowania pojazdów pod kątem pozostawiania w nich dzieci lub zwierząt,

– dokonywanie kontroli miejsc, w których może dochodzić do dystrybucji środków odurzających,

– dokonywanie kontroli punktów sprzedaży alkoholu i papierosów pod kątem dostępu do nich osób małoletnich,

– ujawnianie sprawców przestępstw i wykroczeń, nieletnich sprawców czynów karalnych oraz przejawiających zachowania patologiczne i ulegających demoralizacji,

– legitymowanie małoletnich pozostających w porze nocnej bez opieki rodziców lub opiekunów w miejscach i okolicznościach, w których mogą stać się ofiarami, bądź sprawcami czynów karalnych,

– Ujawnianie przypadków braku lub niewłaściwej opieki nad małoletnimi, w tym, w szczególności ze strony nietrzeźwych rodziców bądź opiekunów.

Doraźny charakter – „Bezpiecznych Wakacji 2023 r.” nie oznacza, że wyżej wymieniona lista zadań, nie będzie przedmiotem naszego zainteresowania w inne dni wakacji. Wręcz przeciwnie. Będziemy zwracać uwagę na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży i zdecydowanie reagować na przypadki naruszania obowiązującego prawa.

Pamiętajcie,

Jeżeli widzicie coś niepokojącego, przekażcie to nam. Możecie być pewni, sprawdzimy zgłoszenie i podejmiemy niezbędne działania.

zdjęcie: freepik

Udostępnij:
Open chat
Potrzebujesz pomocy?
Jak możemy Ci pomóc?
Skip to content