fbpx
21 lipca 2023

Czerwiec w liczbach.

Jesteśmy na co dzień tam, gdzie nas potrzebujecie.
image_pdfimage_print

Staramy się rozdysponować patrole w taki sposób, aby miejsca, w których częściej występują wykroczenia, były objęte większą ilością kontroli. Pamiętajcie jednak, że nie możemy być wszędzie jednocześnie, więc zgłoszenia za pośrednictwem numeru 986 są dla nas kluczowe. W zależności od rodzaju, zgłoszenia są przekazywane przez dyżurnego do patrolu interwencyjnego lub dzielnicowych danego rejonu. W czerwcu otrzymaliśmy od was 1032 zgłoszeń. Niezmiennie najwięcej z nich dotyczyło bezpieczeństwa w ruchu drogowym, aż 471. Zakłócanie porządku publicznego zgłaszało 189 osób, a w 121 przypadkach problem dotyczył zwierząt.

Czy problemy, z którymi się do nas zwracacie, we wszystkich dzielnicach występują z podobną częstotliwością? Otóż nie. Raczej nikogo nie zdziwi, że najwięcej interwencji podejmujemy na prośbę mieszkańców Śródmieścia (317) natomiast dzielnice, które znajdują się na liście w dalszej kolejności, mogą zaskoczyć, a mianowicie Wojska Polskiego (81) i Trynek (70).

Czerwiec to ciepły miesiąc, więcej czasu spędzamy w przestrzeni publicznej, na świeżym powietrzu. Myśląc o zakłócaniu spokoju i porządku publicznego, jakie ulice typujecie pod kątem największej liczby zgłoszeń od mieszkańców? Otóż najwięcej ich było z Placu Piłsudskiego (11) dalej ul. Kozielskiej (10), Zwycięstwa (9), Toszeckiej (8), Błogosławionego Czesława (6) i Placu Piastów (7).
Dla porównania, wykroczenia porządkowe, ujawnione podczas pracy patroli w terenie w poszczególnych miejscach kształtuję się inaczej. Najwięcej z nich odnotowano na placu Krakowskim (49), alei Przyjaźni (27) i Placu Piastów (23).

Jest jeszcze monitoring, którego czujne oko wypatrzyło 326 sytuacji, w których podjęliśmy interwencje. To bardzo skuteczne narzędzie, oczywiście najlepiej sprawdza się tam, gdzie jest rozbudowana sieć kamer. Jesteśmy w stanie szybko dotrzeć do osób, które kamera „przyłapała” na spożywaniu alkoholu, zanieczyszczaniu miejsca publicznego, paleniu w miejscu niedozwolonym i nie tylko…

To czy nasze miasto będzie bezpiecznym i przyjaznym miejscem dla wszystkich gliwiczan, zależy także od Was. W razie potrzeby dzwońcie – 986.

Udostępnij:
Open chat
Potrzebujesz pomocy?
Jak możemy Ci pomóc?
Skip to content