fbpx
14 grudnia 2022

„Czyste powietrze” - ważne spotkanie w Katowicach

image_pdfimage_print

Wymiana informacji, doświadczeń i nowych pomysłów są niezmiernie ważne. Przypominamy o spotkaniu w Katowicach.
Wielokrotnie pisaliśmy, jak ważna jest dla nas ochrona środowiska, jak istotne są wszelkiego rodzaju działania zmierzające do poprawy jakości powietrza, ale tez wpierania mieszkańców naszego miasta. którzy oczekiwali pomocy choćby w wymianie źródeł ciepła na bardziej ekologiczne.

Dzielimy się również naszymi doświadczeniami w tym zakresie.
Dwa tygodnie temu (2 grudnia 2022 r.) miała miejsce Konferencja dotycząca stosowania przepisów, mających na celu poprawę jakości   powietrza w świetle obecnej sytuacji prawne, oraz sytuacji na rynku paliw energetycznych.

Ważnym celem konferencji było przedyskutowanie sposobu realizacji obowiązków gmin dotyczących kontroli palenisk indywidualnych, prowadzonych w związku z obowiązywaniem tzw. uchwały antysmogowej w województwie śląskim.

Kolejnym – omówienie realizowanych działań naprawczych wynikających z Programu Ochrony Powietrza dla województwa śląskiego – w kontekście najnowszych zmian prawnych,  w obliczu trudności w dostępie do paliw stałych i niestabilnych cen paliw gazowych i energii elektrycznej.

Naszą Jednostkę reprezentował Pan Rafał Bogdoł, Zastępca Komendanta Straży Miejskiej w  Gliwicach ds. Prewencji biorąc m.in. aktywy udział w panelu dyskusyjnym „Uchwała antysmogowa w województwie śląskim. Jak skutecznie ja wdrażać? Jak prowadzić system kontroli przez samorządy? Czy uchwał antysmogowa powinna być zaktualizowana?”

Konferencję przygotował Śląski Związek Gmin i Powiatów we współpracy z województwem śląskim oraz Wojewódzkim Inspektoratem Ochrony Środowiska w Katowicach miała miejsce w centrum konferencyjnym Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Udostępnij:
Open chat
Potrzebujesz pomocy?
Jak możemy Ci pomóc?
Skip to content