Znakowanie rowerów

W terminie od maja do końca września prowadzona jest akcja bezpłatnego znakowania rowerów przez Straż Miejską w Gliwicach.

Właściciel roweru będzie mógł bezpłatnie oznakować swój rower w każdy wtorek w godzinach od 11:00 – 19:00 w Straży Miejskiej przy ul. Bolesława Śmiałego 2A, po wcześniejszym ustaleniu godziny pod nr telefonu 793 112 089. Poza wyznaczonym okresem należy umówić się telefonicznie na dogodny termin, a akcje znakowania rowerów przeprowadzane są również w trakcie wielu wydarzeń plenerowych.

Każdy jednoślad zostanie oznaczony numerem ewidencyjnym, który zostanie wpisany do naszego rejestru. Ponadto taki jednoślad zostanie oznaczony naklejką informacyjną o jego oznakowaniu.

Jest to z pewnością jedna z form zabezpieczenia jednośladów przed kradzieżą, pamiętajmy również o dobrym zabezpieczeniu mechanicznym takim jak:

• Zapięcia szeklowe tzw. u-locki
• Łańcuchy
• Zapięcia składane

Rowery poruszające się po naszych drogach są coraz droższe, a właściciele często czują się bezradni wobec złodziei. Mocna i wytrzymała blokada w połączeniu z oznakowaniem roweru powinna zniechęcić złodzieja do jego kradzieży.

Szczegóły znakowania zawarte są w regulaminie znakowania rowerów oraz oświadczeniu.


Skip to content