fbpx
9 sierpnia 2021

Dziś rozpoczyna działanie Strefa Ograniczonego Dostępu

To już dziś! Zaczynają obowiązywać zasady wynikające z Zarządzenia nr PM-4378-2021 Prezydenta Miasta Gliwice  z dnia 21 lipca 2021 roku w sprawie wydawania i użytkowania Identyfikatorów uprawniających do wjazdu do strefy ograniczonej dostępności w Śródmieściu.
image_pdfimage_print

Warto pamiętać, że prawo wjazdu do Strefy mają wyłącznie pojazdy oznakowane specjalnymi identyfikatorami, pojazdy służb miejskich oraz pojazdy przewożące osoby niepełnosprawne.
Ponadto, po Strefie mogą poruszać się rowery, hulajnogi elektryczne, motorowery elektryczne i inne urządzenia transportu osobistego.

Osoby niestosujące się do zasad działania Strefy, przede wszystkim oznakowania pionowego „B-1” (zakaz ruchu) muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi z tego tytułu.
Niestosowanie się do znaku B-1 jest wykroczeniem z art. 92 § 1 Kodeksu Wykroczeń i podlega karze grzywny (do 500 zł) lub karze nagany.
Art.  92.  §  1.  Kto nie stosuje się do znaku lub sygnału drogowego albo do sygnału lub polecenia osoby uprawnionej do kierowania ruchem lub do kontroli ruchu drogowego, podlega karze grzywny albo karze nagany.
Reakcja na wszelkie przypadki naruszania zasad obowiązujących w strefie będzie stanowcza.

Udostępnij:
Open chat
Potrzebujesz pomocy?
Jak możemy Ci pomóc?
Skip to content