fbpx
16 czerwca 2021

Eko – patrol, nowe otwarcie-początek

image_pdfimage_print

Eko-patrol w gliwickiej straży miejskiej to dowód na to, że rozumiemy, jak ważna jest specjalizacja w działaniu. Eko-Patrol to III Zespół w Wydziale Dzielnicowych Straży Miejskiej w Gliwicach. To grupa strażników miejskich zajmujących się przede wszystkim kontrolą przestrzegania obowiązującego prawa.

Podstawowy zakres działania to: kontrola gospodarstw domowych wyposażonych w kotły, kominki i piece, jeżeli dostarczają one ciepło do systemu centralnego ogrzewania. To nie wszystko.

Podczas kontroli posesji strażnicy z Eko–patrolu sprawdzą także: czy posesja wyposażona jest w pojemniki do gromadzenia odpadów komunalnych, czy właściciel ma zawartą umowę na wywóz śmieci i czy posiada rachunki za wywóz ww. odpadów.

Skontrolują też, w jaki sposób odprowadzane są z posesji nieczystości stałe i ciekłe, w przypadku braku dostępu do kanalizacji – wyposażenie nieruchomości w zbiornik bezodpływowy do gromadzenia nieczystości.

Sprawdzą też warunki bytowania zwierząt domowych, w tym obowiązek zaszczepiania zwierząt przeciwko wściekliźnie.

Ponieważ, każda nieruchomość musi być wyposażona w numer porządkowy, to strażnicy sprawdzą przestrzeganie tego obowiązku.

Kolejne zadania Eko-Patrolu przedstawimy w następny odcinku cyklu „Eko-patrol, nowe otwarcie-początek”.

Zapraszamy, co poniedziałek, do zapoznania się z informacjami na temat działania Eko-Patrolu. Wyjaśnimy szczegółowo zakres kontroli, przedstawimy też inicjatywy edukacyjne.
Zapraszamy do lektury kolejnych odcinków cyklu.

Udostępnij:
Open chat
Potrzebujesz pomocy?
Jak możemy Ci pomóc?
Skip to content