fbpx
19 września 2022

Eko-patrol w działaniu

Każdy Wydział w naszej jednostce ma odrębne zadania i zajmuje się ich realizacją. Dzisiaj opowiemy wam czym zajmował się III Zespół Dzielnicowych „EKO” w ostatnich 3 miesiącach.
image_pdfimage_print

Priorytetowym zadaniem zespołu „EKO” jest kontrola gospodarstw wyposażonych w kotły, kominki i piece. Podstawą do ich działania jest Uchwała Nr V/36/1/2017 Sejmiku Województwa Śląskiego z dnia 07.04.2017 r. w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa śląskiego ograniczeń w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw.

W okresie od 26.05.2022 r . do 31.08.2022 r. przeprowadziliśmy 439 takich kontroli na terenie Gliwic, z czego 223 kontrole zrealizował „eko-patrol”.

Zajmują się także kontrolą przedsiębiorców i posesji oraz ogrodów działkowych, w zakresie przestrzegania obowiązków dotyczących utrzymania porządku i czystości na terenie nieruchomości.  W ostatnim czasie takich kontroli przeprowadziliśmy 81.

Zadaniem „eko patrolu” jest także wykrywanie spalania odpadów na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych. W ostatnich 3 miesiącach było ich aż 517.   

„Dzikie wysypiska” to następny problem, którym się zajmują. Kładziemy mocny nacisk na ochronę środowiska i piętnowanie działań, które  je zanieczyszczają. Znamy skalę zjawiska, podejmujemy działania żeby je ograniczyć.

I jedno z najnowszych działań, związanych z akcją  „czyste powietrze” to  kontrole u mieszkańców, u których stwierdziliśmy  kotły c.o. podlegające wymianie.  Kontrole te zaczęły się od 01.07.2022 r. Sprawdziliśmy 595 posesji w tym 297 przez zespół „EKO”, a także podjęliśmy 645 prób takich kontroli, z czego 287 przez zespół „EKO”.

Udostępnij:
Open chat
Potrzebujesz pomocy?
Jak możemy Ci pomóc?
Skip to content