fbpx
21 czerwca 2023

"Gorąca pułapka"

Oczywiste jest, że zostawienie dziecka lub zwierzęcia w zamkniętym aucie podczas upału jest niebezpieczne i może prowadzić do poważnych konsekwencji.
image_pdfimage_print

Niestety nadal słyszymy o takich sytuacjach. W wyniku nagromadzonego ciepła w samochodzie, temperatura wewnątrz pojazdu może wzrosnąć nawet do kilkudziesięciu stopni w ciągu zaledwie kilku minut, co może doprowadzić do bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia i życia osoby lub zwierzęcia pozostawionego w środku.

Dzieci są szczególnie narażone na niebezpieczeństwo, ponieważ ich ciała są mniej odporne na ekstremalne temperatury niż ciała dorosłych. W przypadku pozostawienia dziecka w zamkniętym aucie podczas upału, mogą wystąpić poważne komplikacje zdrowotne, takie jak udar cieplny, odwodnienie lub nawet śmierć.

Pozostawienie zwierzęcia w samochodzie podczas upału jest także bardzo niebezpieczne i może prowadzić do śmierci zwierzęcia w ciągu krótkiego czasu. Zwierzęta nie posiadają takiej samoregulacji cieplnej jak ludzie, a na skutek pozostawienia ich w samochodzie, mogą doświadczyć niebezpiecznego wzrostu temperatury ciała, który może prowadzić do poważnych komplikacji, w tym do zgonu.

Pamiętajcie, nigdy nie zostawiajcie dzieci lub zwierząt w  aucie podczas upału!!! Bądźcie też czujni, przechodząc przez parking zwracajcie uwagę, czy w mijanych autach nie jest nikt zamknięty.

Udostępnij:
Open chat
Potrzebujesz pomocy?
Jak możemy Ci pomóc?
Skip to content