fbpx
8 grudnia 2023

"Inicjatywa Antysmogowa: - Inwestycje w Sprzęt Ekologiczny dla Poprawy Jakości Powietrza"

Dzięki środkom z konkursu "Inicjatywa Antysmogowa" w ramach Marszałkowskiego Programu Poprawy Jakości Powietrza korzystamy z nowoczesnego sprzętu do walki z zanieczyszczeniem powietrza, jakim jest analizator pyłu zawieszonego w powietrzu.
image_pdfimage_print

Dzięki środkom z konkursu “Inicjatywa Antysmogowa” w ramach Marszałkowskiego Programu Poprawy Jakości Powietrza korzystamy z nowoczesnego sprzętu do walki z zanieczyszczeniem powietrza, jakim jest analizator pyłu zawieszonego w powietrzu. To przenośne urządzenie służące do analizy zanieczyszczeń powietrza, pozwalające na dokładniejsze śledzenie stanu atmosfery w czasie rzeczywistym. Umożliwia ono nie tylko szybką reakcję na ewentualne zagrożenia, ale także pomaga strażnikom w identyfikowaniu źródeł zanieczyszczeń – a co za tym idzie – w ograniczaniu niskiej emisji. Bieżące pomiary powietrza pozwolą między innymi na wzmożenie czynności kontrolnych w dzielnicach, w których stężenie zanieczyszczań jest większe niż innych częściach miasta lub weryfikację zgłoszeń, w których nie ma wskazanej dokładnej lokalizacji.Pomiar bezpośrednio po zgłoszeniu umożliwia weryfikację zasadności zgłoszenia. Na podstawie tego zwiększamy działania kontrolne w obszarach o wyższym stężeniu zanieczyszczeń. Dzięki temu narzędziu możemy również monitorować efekty działań podejmowanych na rzecz poprawy jakości powietrza w Gliwicach.

Te innowacyjne narzędzie nie tylko wspomagają walkę ze zanieczyszczeniem powietrza, ale także umożliwia szybsze reagowanie na zgłoszenia mieszkańców dotyczące emisji zanieczyszczeń. To krok w kierunku bardziej efektywnych działań na rzecz poprawy jakości powietrza w naszym mieście.

Udostępnij:
Open chat
Potrzebujesz pomocy?
Jak możemy Ci pomóc?
Skip to content