fbpx
8 grudnia 2023

Kamera termowizyjna - wszechstronne narzędzie na naszym wyposażeniu.

Kolejnym już nabytkiem ze środków konkursu "Inicjatywa Antysmogowa" w ramach Marszałkowskiego Programu Poprawy Jakości Powietrza jest kamera termowizyjna.
image_pdfimage_print

Kolejnym już nabytkiem ze środków konkursu “Inicjatywa Antysmogowa” w ramach Marszałkowskiego Programu Poprawy Jakości Powietrza jest kamera termowizyjna. Urządzenie umożliwia przede wszystkim prewencyjne przeszukiwanie obszarów lub budynków gdzie mogą przebywać osoby bezdomne potrzebujące pomocy. Dzięki kamerze termowizyjnej możliwe jest jednoznaczne wykluczenie ich obecności również w miejscach, w których pobyt zagraża życiu podczas mroźnych dni.

Dodatkowo kamera termowizyjna pozwala na wykazanie czy instalacja grzewcza była używana w czasie przed kontrolą. Weryfikacja taka ma znaczenie, gdy podczas kontroli realizowanej na terenie nieruchomości np. miejscowych ogrzewaczy pomieszczeń – kominków, ogrzewaczy wolnostojących tzw. “kozy” czy piecy kaflowych etc. Dzięki kamerze możemy się dowiedzieć czy były eksploatowane.

Zmiany dotyczące poprawy jakości powietrza nie następują z dnia na dzień. To proces, który wymaga zaangażowania wielu instytucji, ale przede wszystkim nas wszystkich. Małymi krokami te zmiany stają się odczuwalne. Urząd Marszałkowski podczas spotkania w sejmiku dot. omówienia Rekomendacji 2.0 dla samorządów województwa śląskiego przedstawił dane, które mówią, że Gliwice znajdują się na 2 miejscu w województwie śląskim pod kątem realizacji kontroli i ograniczania niskiej emisji. Dzięki nowoczesnemu wyposażeniu działamy jeszcze skuteczniej.

Udostępnij:
Open chat
Potrzebujesz pomocy?
Jak możemy Ci pomóc?
Skip to content