fbpx
20 grudnia 2022

Klaster Energii w Gliwicach

8 grudnia w Gliwicach oficjalnie zawiązano Klaster Energii.
image_pdfimage_print


Co się kryje pod tym określeniem i czemu ma służyć to przedsięwzięcie? W obliczu kryzysu energetycznego, z jakim się obecnie mierzymy, wdrażane są rozwiązania, których celem jest zapewnienie lokalnego bezpieczeństwa energetycznego, poprawa lokalnego środowiska naturalnego oraz zwiększenie konkurencyjności i efektywności ekonomicznej lokalnej gospodarki.

Do współpracy przystąpiła Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Miasto Gliwice i większość spółek miejskich, ale w przyszłości skupi też prywatne firmy z rejonu Gliwic i powiatu Gliwickiego. Transformacja energetyki ma polegać na lokalnej produkcji dystrybucji i konsumpcji taniej energii elektrycznej i cieplnej pochodzących ze źródeł odnawialnych.  Więcej o tej inicjatywie można przeczytać na stronie https://gliwice.eu/aktualnosci/biznes/gliwicka-energia-kierunek-samowystarczalnosc

Dlaczego o tym piszemy? Ponieważ ekologia jest dla nas ważna, ponieważ chcemy chronić środowisko naturalne i przekonywać was, że tak trzeba, że to dobre praktyki.

Udostępnij:
Open chat
Potrzebujesz pomocy?
Jak możemy Ci pomóc?
Skip to content