fbpx
26 sierpnia 2021

Parkuj z głową (na karku) - wybór miejsca postoju

Właściwa decyzja rodzi oczekiwane skutki. Również, a może szczególnie kiedy poruszamy się samochodem. Jednym z ważnych elementów procesu poruszania się samochodem, jest wybór miejsca postoju.
image_pdfimage_print

Wybór ten determinuje wiele czynników. Począwszy od bardzo osobistych („tak lubię parkować, a tak nie lubię”) przez czasowe („jestem już spóźniony, nie mam czasu szukać miejsca„) aż do wynikających z naszych ograniczeń fizycznych („to miejsce jest za daleko”).

Niewłaściwa decyzja może powodować złe skutki. Jakiekolwiek byłyby jej motywy, czy mogą usprawiedliwiać łamanie zasad? W tym przypadku zasad wynikających z prawa o ruchu drogowym.

Na zdjęciu ilustrującym tekst widać samochód stojący na terenie zielonym. Nie ma wątpliwości – to, co zrobił kierujący nim człowiek, jest złe. Złe, bo stanowi naruszenie prawa, złe, bo powoduje niszczenie dobra wspólnego, jakim jest zieleń w miejscach publicznych.

Nie ma argumentów uzasadniających czynienia zła. Jeżeli chcemy znaleźć miejsce postojowe, które nam odpowiada, trzeba wyjazd planować odpowiednio wcześniej.
Ktoś może powiedzieć, że takich zasad nie musi przestrzegać. Musi jednak pamiętać, że za swoje zachowanie będzie musiał ponieść odpowiedzialność prawną.

 

Udostępnij:
Open chat
Potrzebujesz pomocy?
Jak możemy Ci pomóc?
Skip to content