fbpx
1 grudnia 2023

Infolinia 987 - Pomoc dla Bezdomnych na Śląsku w nadchodzącej zimie

W związku z zapowiedzią coraz chłodniejszych miesięcy, Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach uruchomił specjalną infolinię pod numerem 987, dostępną od 1 listopada bieżącego roku.
image_pdfimage_print

W związku z zapowiedzią coraz chłodniejszych miesięcy, Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach uruchomił specjalną infolinię pod numerem 987, dostępną od 1 listopada bieżącego roku.

Numer ten stanowi bezpłatne źródło informacji i wsparcia dla osób bezdomnych województwa śląskiego.

Infolinia, zarządzana przez służbę dyżurną Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego, jest czynna przez całą dobę.
Jej głównym celem jest udzielenie pomocy w zakresie zapewnienia noclegu i wyżywienia osobom, które znajdują się w trudnej życiowej sytuacji.

Władze zachęcają do korzystania z tej formy wsparcia dla osób potrzebujących, oferując im dostęp do niezbędnych informacji oraz konkretnych środków pomocy w nadchodzących, coraz trudniejszych warunkach zimowych.

Plakat informacyjny dotyczący infolinii został udostępniony publicznie i można go znaleźć w różnych miejscach na terenie województwa śląskiego, aby dotrzeć do jak największej liczby osób potrzebujących wsparcia.

Jednocześnie, na stronie internetowej Wydziału Rodziny i Polityki Społecznej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach, dostępny jest wykaz jednostek świadczących pomoc osobom bezdomnym na terenie całego województwa. Tam można znaleźć informacje na temat placówek oraz instytucji, które mogą zapewnić wsparcie potrzebującym.

Linki do wykazu jednostek świadczących pomoc osobom bezdomnym:

W trosce o ludzi w potrzebie, urząd wojewódzki w Katowicach podejmuje kroki mające na celu zapewnienie wsparcia i bezpieczeństwa dla osób bezdomnych w okresie zbliżającej się zimy.

Zachęcamy wszystkich do dzielenia się tą informacją oraz wsparcia działań mających na celu pomoc tym, którzy najbardziej jej potrzebują.

Udostępnij:
Open chat
Potrzebujesz pomocy?
Jak możemy Ci pomóc?
Skip to content