7 lipca 2021

Pościg za przygodnymi pływakami

Pełnia lata i doskwierające upały sprawiają, że wiele osób, pragnąc nieco się ochłodzić, spędza czas nad wodą. Wybierając miejsce do kąpieli, niestety, niektórzy zapominają, że nie wszędzie jest ona dozwolona.

Tak było na przykład we wtorek (06.07.2021 r.), kiedy to podczas rutynowej kontroli dzikiego zbiornika wodnego w pobliżu ulic Daszyńskiego i Stara Cegielnia (dzielnica Ostropa), zauważono dwie osoby niestosujące się do zakazu kąpieli. Dodatkowo – w trakcie prowadzenia czynności i legitymowania, jedna z osób podjęła próbę ucieczki z miejsca popełnienia wykroczenia. W wyniku podjętego pościgu mężczyznę ujęto na ulicy Daszyńskiego. W związku z zaistniałą sytuacją osoby te poniosły konsekwencje przewidziane przepisami prawa.

Warto przypomnieć, że o zakazie kąpieli mówi art. 55 Kodeksu wykroczeń słowami: „kto kąpie się w miejscu, w którym jest to zabronione, podlega karze grzywny do 250 złotych albo karze nagany.” Należy więc zwracać uwagę na dzikie akweny oraz tabliczki traktujące o zakazie kąpieli w danym miejscu. Są one ustawiane z jakiegoś konkretnego powodu, np. z uwagi na niebezpieczeństwo i zagrożenie dla życia lub z uwagi na łowisko rybne.

Udostępnij:
Skip to content