fbpx
5 lipca 2021

Pracowity weekend obfitował w udzielanie pomocy

W miniony weekend dopisała nie tylko pogoda. Obfitował on również w sytuacje, które wymagały przeprowadzenia szybkiej i sprawnej interwencji.
image_pdfimage_print

Pierwsza z nich wydarzyła się już w piątek przed południem na ulicy Piwnej, gdzie obsługa sklepu zaalarmowała o mężczyźnie, który podjął próbę kradzieży w sklepie, a następnie groził pracownikom oraz klientom sklepu. Podjęto interwencję wobec mężczyzny, którego wylegitymowano i przekazano patrolowi Policji.

Druga sytuacja miała miejsce w piątek po godzinie 22, kiedy podczas pełnienia służby patrolowej na Placu Piastów, zgłosił się mężczyzna. Oświadczył on, że rozpoznał przed chwilą osobę, która dokonała poprzedniego dnia rozboju na jego osobie poprzez duszenie i zabranie telefonu komórkowego. Po pościgu ujęto dwie osoby podejrzane o rozbój. Dalsze czynności w sprawie są prowadzone.

W sobotę po godzinie 21 na ulicy Na Piasku udzielono pomocy nieprzytomnej osobie bezdomnej. Na miejsce wezwano zespół ratownictwa medycznego i zabezpieczono osobę w pozycji leżącej bezpiecznej do czasu przybycia ratowników, którzy zabrali osobę do szpitala.

Chwilę później poprzez miejski monitoring zauważono osoby spożywające alkohol na Placu Piastów. W trakcie podejmowania interwencji jedna z osób znajdujących się obok tego miejsca straciła przytomność. Natychmiast udzielono pierwszej pomocy i wezwano zespół pogotowia ratunkowego, a do czasu jego przybycia zabezpieczono osobę.

Weekend, choć pracowity, dał wiele satysfakcji z możliwości pomocy drugiemu człowiekowi.

Udostępnij:
Open chat
Potrzebujesz pomocy?
Jak możemy Ci pomóc?
Skip to content