fbpx
8 czerwca 2024

Przypominamy o zagrożeniach dla zwierząt - „gorąca pułapka”

image_pdfimage_print

Prognozy pogody zapowiadają nadejście fali upałów, zbliża się też lato, kiedy upały będą nieuchronne, dlatego przypominamy o zagrożeniu, jakim jest „gorąca pułapka”
 

„Gorąca pułapka” to samochód pozostawiony przez kierującego na parkingu np. przed sklepem, z dzieckiem lub zwierzęciem np. psem, lub kotem.

Dziś o zwierzętach pozostawionych w samochodach.

Oczywiste jest, że pozostawienie zwierzęcia w zamkniętym aucie podczas upału jest niebezpieczne i może prowadzić do poważnych konsekwencji.
Niestety nadal słyszymy o takich sytuacjach. W wyniku nagromadzonego ciepła w samochodzie temperatura wewnątrz pojazdu bardzo szybko rośnie nawet do kilkudziesięciu stopni w krótkim okresie. Może to, doprowadzić do bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia i życia zwierzęcia pozostawionego w środku.

Pozostawienie zwierzęcia w samochodzie podczas upału jest także bardzo niebezpieczne i może prowadzić do  udaru cieplnego, odwodnienia lub śmierci zwierzęcia w ciągu krótkiego czasu.
Zwierzęta nie posiadają takiej samoregulacji cieplnej jak ludzie, a na skutek pozostawienia ich w samochodzie, mogą doświadczyć niebezpiecznego wzrostu temperatury ciała, który może prowadzić do poważnych komplikacji, w tym do zgonu.

Pamiętajcie, nigdy nie zostawiajcie zwierząt w  aucie podczas upału!!! Nie pomagają uchylone szyby, wysoko temperatura jest zabójcza.

Bądźcie też czujni, przechodząc przez parking, zwracajcie uwagę, czy w mijanych autach nie jest nikt zamknięty.
Jeżeli zauważycie taką sytuację, dajcie nam znać, przyjedziemy, sprawdzimy i zrobimy wszystko, co będzie konieczne.

Udostępnij:
Open chat
Potrzebujesz pomocy?
Jak możemy Ci pomóc?
Skip to content