fbpx
30 grudnia 2021

Psi los zimową porą...

Zimowa aura i niskie temperatury to spory problem również dla zwierząt. Niestety, nie wszyscy o tym pamiętamy i zdarzają się sytuacje, które nie powinny mieć miejsca...
image_pdfimage_print

We wtorek otrzymaliśmy zgłoszenie w sprawie złych warunków trzymania psa na terenie jednej z posesji w Łabędach. Na miejscu potwierdziliśmy fakt – pies był zamknięty w nieocieplonym kojcu, bez dostępu do wody i karmy, w widocznym złym stanie zdrowia. Z powodu braku możliwości ustalenia właściciela wezwaliśmy na miejsce Schronisko dla zwierząt, które wzięło czworonoga pod opiekę. Sprawa będzie miała swój dalszy ciąg.

Przypominamy – psy również mają swoje prawa, a my powinniśmy okazywać szacunek bezbronnym zwierzętom. Ich prawa reguluje art. 9 Ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt:

„ 1. Kto utrzymuje zwierzę domowe, ma obowiązek zapewnić mu pomieszczenie chroniące je przed zimnem, upałami i opadami atmosferycznymi, z dostępem do światła dziennego, umożliwiające swobodną zmianę pozycji ciała, odpowiednią karmę i stały dostęp do wody.
2. Zabrania się trzymania zwierząt domowych na uwięzi w sposób stały dłużej niż 12 godzin w ciągu doby lub powodujący u nich uszkodzenie ciała, lub cierpienie oraz niezapewniający możliwości niezbędnego ruchu. Długość uwięzi, nie może być krótsza niż 3 m.”

Jeżeli jesteś świadkiem niewłaściwego traktowania zwierzęcia, powinieneś zgłosić ten fakt do nas, nawet anonimowo, na nasz całodobowy i bezpłatny numer interwencyjny 986.

Udostępnij:
Open chat
Potrzebujesz pomocy?
Jak możemy Ci pomóc?
Skip to content