fbpx
3 lutego 2023

Pytacie, odpowiadamy… „SM Gliwice prowadzi sobie profil na fb?”

image_pdfimage_print

Podobnie brzmiące pytanie znalazło się pod jednym z postów dotyczących „miszczów parkowania”. Zaskoczeni?
Tak prowadzimy profile w mediach społecznościowych, mamy też własną witryną internetową.
Dlaczego?
Bo chcemy, żebyście wiedzieli, nie tylko co robimy, ale również, dlaczego to robimy. To jednak niejedyny powód.

Kolejnym jest zadanie wynikające z art.11 ust.1 pkt 8 ustawy o strażach gminnych:
„Do zadań straży należy w szczególności:
Informowanie społeczności lokalnej o stanie i rodzajach zagrożeń, a także inicjowanie i uczestnictwo w działaniach mających na celu zapobieganie popełnianiu przestępstw i wykroczeń oraz zjawiskom kryminogennym i współdziałanie w tym zakresie z organami państwowymi, samorządowymi i organizacjami społecznymi”

Relacjonujemy naszą pracę, informujemy o zagrożeniach, wskazujemy na przepisy, zasady obowiązujące w miejscach publicznych i pokazujemy, co może grozić za ich nieprzestrzegania.
Zwróćcie uwagę. Mamy wiele zadań wynikających z ustawy o strażach gminnych. Skutki ich realizacji mogą wywoływać różne efekty, również te nieprzyjemne (choćby w postaci mandatu karnego, czy wniosku o ukaranie przez Sąd).

Dlatego mamy witrynę internetową www.smgliwice.pl. Tam znajdziecie wszystko, to co ważne, nie tylko o nas. Ciekawe potrzebne informacje o naszej codziennej pracy, znajdziecie w dziale – Aktualności.
Jeżeli szukacie, porad, informacji o przepisach i odpowiedzi na różne pytania związane z naszą pracą, zajrzyjcie do działu „Dla Mieszkańców” – „Straż Miejska radzi, pomaga, ostrzega” .

Mamy też profil facebookowy. Znajdziecie tam reakcje i zapowiedzi naszych materiałów publikowanych w  witrynie www.smgliwice.pl .
Robimy to dla was, byście mogli lepiej poznać nas i naszą pracę.

Udostępnij:
Open chat
Potrzebujesz pomocy?
Jak możemy Ci pomóc?
Skip to content