fbpx
3 stycznia 2022

Spalanie odpadów w piecu to zły pomysł

Jak widać na załączonym obrazku - warto przypominać aż do znudzenia.
image_pdfimage_print

W zeszłą środę (29.12.2021 r.) otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące możliwego spalania odpadów w piecu w dzielnicy Sośnica (rejon 3). Na miejscu przeprowadziliśmy 2 kontrole kotłów centralnego ogrzewania i podczas jednej z nich stwierdziliśmy spalanie płyt meblowych. W związku z popełnionym wykroczeniem wyciągnęliśmy konsekwencje przewidziane prawem.

Przypominamy i prosimy – nie palmy śmieci w piecu, to nie jest najlepszy sposób na pozbycie się problemu. Spalając śmieci trujemy siebie i swoich bliskich, a wszystkie odpady możemy bezpłatnie oddać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów przy ul. Rybnickiej 199 – LINK.

Zakaz palenia odpadami w kotle określony jest w art. 155 ustawy o odpadach, który mówi, że „termiczne przekształcanie odpadów prowadzi się wyłącznie w spalarniach odpadów lub we współspalarniach odpadów. Wiąże się z tym kara określona w art. 191 tejże ustawy – „Kto, wbrew przepisowi art. 155 miejsce termicznego przekształcania odpadów, termicznie przekształca odpady poza spalarnią odpadów lub współspalarnią odpadów podlega karze aresztu albo grzywny”.

Udostępnij:
Open chat
Potrzebujesz pomocy?
Jak możemy Ci pomóc?
Skip to content