fbpx
28 października 2022

Święto Wszystkich Świętych – 1 listopada 2022 r.

Bardzo ważne informacje.
image_pdfimage_print

Już w przyszły wtorek, 1 listopada 2022 r. Dzień Wszystkich Świętych. Spotkamy się na cmentarzach, przy grobach najbliższych. By w chwili zadumy, modlitwy wspomnieć tych, którzy odeszli.
By ten dzień przebiegł spokojnie i bezpiecznie przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące organizacji ruchu drogowego w okolicach cmentarzy, organizacji komunikacji miejskiej oraz naszych działań.

Organizacja ruchu w okolicach cmentarzy.

Cmentarz Centralny
• Zmiany w organizacji ruchu przy Cmentarzu Centralnym wprowadzone zostaną 28.10.2022 r. około godz. 22:00 i obowiązywać będą do 02.11.2022 r. do godz. 06:00.
• Z ruchu wyłączony będzie, jak co roku, odcinek ul. Kozielskiej: od ul. Okulickiego do ronda im. Władysława Andersa. Na ul. Okulickiego wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy.


Uwaga!

Z ul. Kozielskiej będzie można tylko i wyłącznie skręcić w prawo w ul. Okulickiego. Nie będzie możliwości dojazdu do ul. Andersa i dalej do ronda im. Andersa i ul. Łabędzkiej. Odcinkiem bezpośrednio przy cmentarzu Centralnym (od ul. Okulickiego do ronda im. Andersa) poruszać się będą mogły tylko i wyłącznie autobusy: PKS, ZTM i TAXI oraz pojazdy dostawcze do 3,5 t. Ruch odbywał się będzie jednokierunkowo od ul. Okulickiego w stronę ronda im. Andersa.
• W okresie Wszystkich Świętych – w zależności od natężenia ruchu, może być wyłączana sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Kozielskiej z ul. Okulickiego.

Parkowanie w okolicach cmentarza Centralnego
Kierowcy jadący od węzła DK88 – Okulickiego będą mogli pozostawić samochód na pobliskim parkingu przy Centrum Handlowym lub na parkingu usytuowanym na tyłach Cmentarza Centralnego. Dodatkowo samochody pozostawić będzie można po obu stronach ul. Andersa oraz jednostronnie na ul. Okulickiego.

Cmentarz przy ul. Św. Wojciecha
• Zmiany w organizacji ruchu wprowadzone zostaną 28.10.2022 r. około godz. 22:00 i obowiązywać będą do 02.11.2022 r. do godz. 06:00.
• Na ul. Św. Wojciecha wprowadzony zostanie jeden kierunek ruchu. Bezpośredni wjazd w ulicę – od strony ul. Toszeckiej – będzie możliwy tylko dla kierowców poruszających się od centrum miasta w kierunku Pyskowic.

Jadący ul. Toszecką – od strony Pyskowic – dojadą do nekropolii położonej przy ul. Św. Wojciecha skręcając w ul. Myśliwską.
• Uwaga !!! Na części ul. św. Wojciecha wprowadzony zostanie prawostronny zakaz zatrzymywania. Pojazdy będzie można pozostawić po lewej (północnej) stronie ul. Św. Wojciecha i ul. Bończyka.
• Jadący od DK88 prowadzeni będą objazdem ulicami: Św. Wojciecha, Jałowcową, Myśliwską oraz Bończyka. Dla samochodów ciężarowych wytyczony zostanie przejazd: DK88 przez rondo na ul. Pionierów do ul. Toszeckiej.

Cmentarz przy ul. Wrzosowej
• W ciągu ul. Wrzosowej, wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy z możliwością wyjazdu do ul: Zakątek Leśny i ul. Olimpijskiej.
• Ulice: Olimpijska i Radosna – na czas Wszystkich Świętych – będą ulicami jednokierunkowymi. Dojazd do nekropolii przy ul. Wrzosowej odbywał się będzie ul. Radosną.

Cmentarz przy ul. Horsta Bienka
• Nie będzie możliwości dojazdu do nekropolii ulicami: Brzozową i Jodłową. Dojazd do cmentarza poprowadzony zostanie ul. Horsta Bienka.

Prosimy!
O przestrzeganie przepisów prawa o ruchu drogowym, wykonywanie poleceń funkcjonariuszy i przede wszystkim, prosimy o zachowanie wzajemnej życzliwości.

Komunikacja miejska
• Bezpłatna komunikacja i uruchomienie linii specjalnych
• Na czas Wszystkich Świętych Zarząd Transportu Metropolitalnego przygotował specjalne zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. W zależności od dnia będzie można skorzystać z różnych udogodnień.
• Pierwsze zmiany zostaną wprowadzone 28 października. Od tego dnia do 2 listopada niektóre kursy poszczególnych linii będą realizowane większymi niż zazwyczaj pojazdami. Ponadto zmienione zostaną niektóre trasy autobusów.
• Od 29 października do 2 listopada kursować będą linie cmentarne. W Gliwicach będą to linie C1, C3 i C4.
• Dodatkowo, aby uniknąć poszukiwania miejsc do parkowania w pobliżu nekropolii, 1 listopada komunikacja miejska będzie bezpłatna.
• Szczegółowe informacje dotyczące zasad funkcjonowania komunikacji miejskiej w okresie od 28 października do 2 listopada można znaleźć na stronie internetowej ZTM w zakładce Aktualności-Komunikaty. W tym miejscu, poza opisami zmian tras poszczególnych linii, znajdują się także mapy ilustrujące trasy specjalnych linii cmentarnych. Pasażerowie, którzy we Wszystkich Świętych i wcześniej planują korzystanie z komunikacji miejskiej, w przypadku jakichkolwiek pytań mogą dzwonić na bezpłatną i czynną przez całą dobę infolinię (800-16-30-30).

Handel

Przypominamy. Miejsce handlu wyznacza właściciel terenu (np. ZDM) i wystawia stosowne pozwolenie, na którym graficznie nanosi ustawienie stoiska do handlu wraz z wymiarami, a także wskazuje czas obowiązywania zezwolenia.
Mamy prawo kontrolować zezwolenia dotyczące zajęcia pasa drogowego, które osoba prowadząca handel ma obowiązek okazać na nasze żądanie. Będziemy też  zwracać uwagę na porządek wokół stoiska handlowego.

Przypominamy też, o obowiązku użytkowania w obrocie handlowym, wyłącznie urządzeń (np.wag), mających stosowne dopuszczenie do obrotu. Będziemy kontrolować przestrzeganie przez handlujących wymagań określonych w ustawie prawo o miarach.

Przypominamy także o właściwym udostępnianiu cen na stoiskach handlowych.

Nasze działania
W najbliższych dniach – do 2 listopada 2022 r. włącznie, nasze działania będą nastawione, przede wszystkim na zapewnienie spokoju i porządku publicznego wokół cmentarzy.
Możecie się zwracać do nas we wszystkich sprawach, również tych budzących wasze zaniepokojenie. Możecie też skorzystać z numeru telefonu – 986.
Prosimy wszystkich o zachowanie wzajemnej życzliwości i skupienia oraz stosowanie się do wskazówek udzielanych przez funkcjonariuszy i przestrzegania obowiązujących przepisów.

https://www.zdm.gliwice.pl/aktualnosci/czytaj/gliwickie-nekropolie-zmiany-w-organizacji-ruchu-wszystkich-swietych

Udostępnij:
Open chat
Potrzebujesz pomocy?
Jak możemy Ci pomóc?
Skip to content