fbpx
26 sierpnia 2023

Tańczący z blokadami

W środę pewien użytkownik gliwickich dróg, który poruszał się autem osobowym, postanowił zaparkować je w miejscu, w którym nie powinien tego robić.
image_pdfimage_print

Była to ulica Bednarska (dzielnica Śródmieście, rejon 6). Jest to teren, na którym obowiązują przepisy strefy zamieszkania i dodatkowo miejsce, na którym mężczyzna zaparkował, objęte jest zakazem zatrzymywania się. Została mu założona blokada kół. Jednak nie przejął się nie tylko zakazami, ale blokadą. Postanowił, że rozprawi się z tym drobnym problemem sam. Wytrwale niszczył sprzęt do blokowania kół, aż do naszego przyjazdu. Dziękujemy za zgłoszenie tego faktu, okazało się również że to nie pierwsze przewinienie tego Pana. Został rozliczony również z 6 poprzednich sytuacji, których skutecznie unikał. Podczas ujęcia nie stawiał oporu, został przekazany odpowiednim służbom. Co go czeka za swoje wyczyny?


  Art. 288 Kodeksu karnego (Dz.U. 2022 poz. 1138) przewiduje za to przestępstwo:

§ 1. Kto cudzą rzecz niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
§ 2. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
§ 3. Karze określonej w § 1 podlega także ten, kto przerywa lub uszkadza kabel podmorski albo narusza przepisy obowiązujące przy zakładaniu lub naprawie takiego kabla.
§ 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 następuje na wniosek pokrzywdzonego.

Udostępnij:
Open chat
Potrzebujesz pomocy?
Jak możemy Ci pomóc?
Skip to content