fbpx
16 kwietnia 2024

To się wydarzyło w poniedziałek…

image_pdfimage_print

Często poniedziałki są dniami bez historii, o których warto mówić. Żadnych istotnych interwencji, robimy swoje, realizujemy zgłoszenia, dzień jakich wiele, tym razem (15.04.2024 r.) było inaczej.

Zaczęło się niewinnie, od rutynowej kontroli w strefie ograniczonej dostępności na ulicy Siemińskiego (Dzielnica Śródmieście, rejon 6). Około 13:55 podjęliśmy interwencje wobec kierującego, który nie zastosował się do znaku B-1. Kierujący nie posiadał przy sobie prawa jazdy. Sprawdzenie wykazało, że ma cofnięte uprawnienia do prowadzenia pojazdów mechanicznych. W związku z popełnieniem przestępstwa z art. 244 kk mężczyzna został ujęty i przekazany w ręce właściwych służb.

Około czterech godzin później na Placu Piastów (Dzielnica Śródmieście, rejon 6) zauważyliśmy osobę, dokonującą czynu nieobyczajnego, która przypominała poszukiwanego w związku z popełnieniem rozboju. W trakcie czynności okazało się, że mężczyzna ma przy sobie przedmioty pochodzące z przestępstwa. Został ujęty i przekazany właściwym służbom.

Mniej więcej godzinę później około 18:00 na ulicy Władysława Łokietka zauważyliśmy trzech mężczyzn pijących alkohol. Jeden z nich zachowywał się agresywnie, nie stosował się do wydawanych poleceń. Ponieważ stawiał czynny opór, użyliśmy wobec niego środków przymusu bezpośredniego. W trakcie czynności znieważył interweniujących. Został doprowadzony do Izby Wytrzeźwień i zastrzeżony do dyspozycji właściwych służb.

To tylko fragment układanki.
15.04.2024 r. przyjęliśmy 38 zgłoszeń od was:
4 – dotyczyły zakłócenia porządku publicznego
7 – dotyczyło ochrony środowiska i gospodarki odpadami
23 – bezpieczeństwa i porządku w komunikacji,
2 – zagrożeń dla życia i zdrowia
2 – dotyczyły zwierząt.
Ujęliśmy trzech sprawców przestępstw z art. 226§1 kk, 244 kk, 280 kk.

Przypominamy:

Art. 226 § 1. Kodeksu Karnego

Kto znieważa funkcjonariusza publicznego lub osobę do pomocy mu przybraną, podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Art. 244 Kodeksu Karnego

Kto nie stosuje się do orzeczonego przez sąd zakazu(…), prowadzenia pojazdów (…),
podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Art.  280. Kodeksu Karnego 

§  1.  Kto kradnie, używając przemocy wobec osoby lub grożąc natychmiastowym jej użyciem albo doprowadzając człowieka do stanu nieprzytomności lub bezbronności,
podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 15.
§  2. Jeżeli sprawca rozboju posługuje się bronią palną, nożem lub innym podobnie niebezpiecznym przedmiotem lub środkiem obezwładniającym albo działa w inny sposób bezpośrednio zagrażający życiu lub wspólnie z inną osobą, która posługuje się taką bronią, przedmiotem, środkiem lub sposobem, podlega karze pozbawienia wolności od lat 3 do 20.

Udostępnij:
Open chat
Potrzebujesz pomocy?
Jak możemy Ci pomóc?
Skip to content