fbpx
16 lutego 2023

To urządzenie ratuje życie!

Co to jest AED i dlaczego jest tak ważne?
image_pdfimage_print

Ten skrót pochodzi z języka angielskiego Automated External Defibrilator czyli automatyczny defibrylator zewnętrzny. Jest to sprzęt medyczny analizujący rytm serca, wykrywający nieprawidłowości. Informuje za pomocą sygnałów dźwiękowych i wizualnych o konieczności defibrylacji, czyli użycia impulsu elektrycznego przywracającego prawidłowy rytm serca.

To urządzenie ratuje życie! Warto wiedzieć gdzie go szukać… Na co dzień nie zastanawiamy się nad tym gdzie AED może się znajdować, a to błąd. Kiedy życiu zagraża niebezpieczeństwo liczy się każda sekunda. Jest ich coraz więcej w budynkach użyteczności publicznej, ale nie tylko; centrach handlowych, halach widowiskowych, dworcach, jednostkach Ochotniczej Straży Pożarnej i różnych innych miejscach. Są specjalne mapy, aplikacje, które pokazuję ich lokalizacje.

Znajdziecie go również w 10 naszych radiowozach. Może nigdy nie będzie Wam potrzebny ale dla tej nawet małej szansy warto poświęcić czas i sprawdzić w jakich lokalizacjach na terenie Gliwic można w razie potrzeby z niego skorzystać…

Udostępnij:
Open chat
Potrzebujesz pomocy?
Jak możemy Ci pomóc?
Skip to content