fbpx
25 października 2023

Wystawa "Oblicza Gliwic" - Podróż przez Różnorodność Miasta

W jednym z portretów, prezentowanych na wystawie "Oblicza Gliwic", znajduje się Grzegorz Ampulski, który jest jednym z naszych Strażników Miejskich.
image_pdfimage_print

Centrum Handlowe FORUM w Gliwicach zamieniło się w przestrzeń inspiracji i refleksji dzięki niezwykłej wystawie fotograficznej pod tytułem “Oblicza Gliwic”. To projekt, który przenosi nas w serca miasta, pozwalając przyjrzeć się bliżej jego niezwykłym mieszkańcom.

Inicjatorkami tego wyjątkowego przedsięwzięcia są Małgorzata Dzieżyc i Adam Krajewski, którzy postanowili uchwycić różnorodność Gliwiczan w niebanalny sposób. Ich celem jest ukazanie nie tylko twarzy, ale także historii, pasji i zawodów ludzi zamieszkujących to urokliwe miasto.

W jednym z portretów, prezentowanych na wystawie “Oblicza Gliwic”, znajduje się Grzegorz Ampulski, który jest jednym z naszych Strażników Miejskich. Oprócz pełnienia służby dla miasta jako funkcjonariusz, Grzegorz jest także pasjonatem, którego życie związane jest z Gliwicami od samego urodzenia. Pracuje w gliwickiej Straży Miejskiej od 2003 roku i obecnie pełni funkcję dzielnicowego w Wydziale Dzielnicowych na Stanowisku “inspektora”.

Jednak życie Grzegorza to nie tylko praca. Od lat 90. pasjonuje się kolekcjonowaniem pamiątek z klubów piłkarskich, głównie polskich i angielskich. Jego zbiór to nie tylko przedmioty, ale także kawałki historii piłki nożnej i pasji tysięcy fanów. W wolnym czasie odwiedza stadiony i uwiecznia je na zdjęciach, dzieląc się swoją pasją na platformach społecznościowych. Jego miłość do miasta i piłki nożnej sprawia, że jest prawdziwym aktywistą sportowym i kulturowym, dzielącym się swoim entuzjazmem z innymi mieszkańcami.

Udostępnij:
Open chat
Potrzebujesz pomocy?
Jak możemy Ci pomóc?
Skip to content