fbpx
Dziki problem w Ligocie Zabrskiej

Dziki problem w Ligocie Zabrskiej

Działalność człowieka i rozrastanie się miast powodują zmniejszanie przestrzeni dostępnej dla życia dzikich zwierząt. Wiele z nich pojawia się w pobliżu ludzkich siedzib. Takie zgłoszenia pojawiają się również w Gliwicach, między innymi w dzielnicy Ligota Zabrska.
image_pdfimage_print

Mieszkańcy dzielnicy przesyłają zdjęcia, na których widoczne są nieproszeni goście. Sprawa została już zgłoszona do odpowiednich służb miejskich, które podejmą odpowiednie kroki.

Warto jednak przypomnieć, że do dzików nie wolno podchodzić, zwłaszcza by zrobić im zdjęcie. Nie należy ich także dokarmiać, ani pozostawiać resztek jedzenia na wolnym powietrzu. Zwierzęta te, zwłaszcza w obecności młodych, potrafią być agresywne i poważnie zagrozić zdrowiu i życiu. Zachowania te jednak są zrozumiałe – niejednokrotnie starają się one bronić swoich młodych lub czują się osaczone.

W przypadku zauważenia dzików lub innych dzikich zwierząt przede wszystkim warto zachować spokój, nie zbliżać się do nich, nie prowokować ich krzykiem i hałasem. Każdą niebezpieczną sytuację należy zgłosić do Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego pod numerem 32 231 98 76 lub pod bezpłatny numer interwencyjny 986.

Udostępnij:
Open chat
Potrzebujesz pomocy?
Jak możemy Ci pomóc?
Skip to content