fbpx
13 lutego 2023

Kolejny zaniedbany pies trafił do schroniska dla zwierząt, czy musiało do tego dojść?

To nasza codzienność. Przybliżamy wam, przed jakimi wyzwaniami stajemy.
image_pdfimage_print

18 stycznia 2023 r. podczas pełnienia obowiązków służbowych, od dyżurnego otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące sprawdzenia warunków trzymania psa przez jego właściciela, który mieszkał w dzielnicy Wilcze Gardło (Rejon 5). Na miejscu, na klatce schodowej, zastaliśmy wystraszonego i bardzo wychudzonego psa. Z relacji świadków wynikało, że pies przez kilka dni biegał po osiedlu, gdzie był dokarmiany przez życzliwych ludzi, gdzie wręcz rzucał się na jedzenie.

Skontaktowaliśmy się z gliwickim oddziałem Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt i poinformowaliśmy ich o sytuacji zwierzęcia, prosząc o pilną interwencję w sprawie. Na tym zakończyła się pierwsza część tej interwencji.

Po ponownej kontroli i wejściu do kamienicy, pies nadal przebywał na klatce schodowej. Po chwili rozmowy z właścicielem, w obecności pracownika Schroniska dla Zwierząt w Gliwicach, mężczyzna zgodził się oddać psa do schroniska, by ten miał tam zapewnione odpowiednie warunki i ewentualne leczenie. Często jesteśmy w podobnych sytuacjach, widzimy ludzi w kłopotach, zawsze staramy się im pomóc. Takie sytuacje jak ta dzisiejsza, budzi nadzieję.

Udostępnij:
Open chat
Potrzebujesz pomocy?
Jak możemy Ci pomóc?
Skip to content